Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus Nedir ?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur. Vajinanın etrafındaki vajen kaslarının refleks olarak, istemdışı kasılması, bununla birlikte vücutta kasılma, katılaşma, endişe, korku, titreme panik ruh haliyle kadının bacaklarını kapatması, eşini itmesi ve eşiyle cinsel ilişkiye girmeye izin verememesidir. Bu durumda kasılmalar vajenin giriş bölümündeki düz kaslarda olur ve vagene penis giremez.

Unutmayın ki; bu durum kadının tamamen iradesi dışında olmaktadır.. Önsevişmede genelde bir sorun yoktur, vajinal ıslanma olmasına ve eşiyle cinsel birliktelik istenmesine rağmen, sorun ilişki anında ortaya çıkmakta olup, zaman içinde cinsel isteksizliğe, soğumaya yol açabilmektedir.

Vajinusmus ayrıca, cinsel ilişkinin dışında, jinekolojik kadın doğum muayenesinde, ya da vajinal fitil, krem kullanılması gerektiginde, vajinal tampon kullanması gerekirse vaginal kasılmalar refleks olarak ortaya çıkabilmektedir. Kişi hiç bir şekilde ilaç veya tamponu kullanamaz.

Cinsel İlişkiye Girememe Problemi

Eşiyle veya patneriyle cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen yani vajinismus elinde olmayarak irade dışı korku ve kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkiyi tamamlayamama durumudur. İstemenize rağmen cinsel ilişkiye girememe durumu kişinin psikolejik durumunu olumsuz etkiler ve eşiyle, işiyle sosyal çevresiyle ilişkilerinede olumsuz yansır. Vajinismusun yani cinsel ilişkiye girememe durumu bir hastalık olmayıp çözümü olan bir problemdir. 

Vajinismusun yarattığı olumsuzlukları taşıyıp, cinsel ilişkiye girememenin bir hastalık kabul edip onla yaşamak yerine vajinismusu yenmek için vajinismus tedavisi ile bütün bu olumsuzluklardan kurtulup hem kendiniz hem eşiniz hemde sosyal hayatınız çok daha keyifli bir hal alacaktır.

Cinsel ilişkiye girememe  probleminin yarattığı olumsuzlukları taşıyıp, bu sorunu bir hastalık kabul edip onla yaşamak yerine vajinismusu yenmek için vajinismus tedavisi ile bütün bu olumsuzluklardan kurtulup hem kendiniz hem eşiniz hemde sosyal hayatınız çok daha keyifli bir hal alacaktır.

Siz hastalarımla şimdi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğidir. Toplumu oluşturan birçok kadının karşılaştığı bir gerçeği paylaşmak isteriz. Bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır.

Bir öğretmen gözüyle vajinismus nedir? -  Adapazarından Funda Öğretmenin Yorumları
Vajinismusu yaşamayan bilmez. Kendinize güveniniz azalır, kadın olarak yarım hissedersiniz ve eşinize karşı utanç beslersiniz.  Vajinismusla geçirdiği 3 sene boyunca çocuk düşünmüyormusunuz sorularına tabi olmamak için insanlardan kaçarsınız. "ben niye bukadar beceriksiz ve korkağım, herkes bunu yaparken ben niye yapamıyorum" sorularını soararsınız. her cinsel ilişkiye girme denemesi sonrası ağlama krizleri tutar ama ama ama... 

 

Vajinismus nedir

Bunun dışında daha önce ilişkiye girebilirken sonradan zor bir doğuma, jinekolojik müdahaleye bağlı olarakda sonradan da gelişebilir.

Bir Mimar gözüyle vajinismus nedir? - İstanbuldan Yoncan Hanımın Yorumları
Vajinismus hastalığı nedeniyle çok sevdiği eşinden boşanıyordu. Son bir şans verip hem vajinismus hastalığını yendi, hemde anneliğe adım attı.

Vajinismus Hastalığıyla Yaşamak Nedir?

Kadın ve erkek birbirlerini severek evlendiler. Evlendiklerinde karşılarına ilk gece korkusu olarak bildikleri vajinismus yani istemesine rağmen cinsel ilişkiye girememe hastalığı çıkmıştı. Oysaki birbirleri severek, değer vererek evlenmişlerdi. İlk gece korkusunu, ilk gece heyecanı, düğün stresi diye geçiştirdiler. İlk gece korkusu 7 ay boyunca yanlarında olması üzerine doktora gittiler, Vajinismus olduklarını öğrendiler. Cinsel ilişkiye girme denemeleri hep hüsranla bitiyordu. Eşi çok anlayışlıydı, vajinismusla ilgili tek bir söz etmiyordu. Oysaki kadının aklından hiç çıkmıyordu, ağlıyordu. kendini kötü ve suçlu hissediyordu. Vajinismusu yenmek için birkaç tedavi merkezine gittiler, yetersiz ve eksik vajinismus tedavilerinin ardından vajinismus problemini çözemeyeceğini söylüyordu. Evleneli 3 yıl bitmiş ve hala cinsel ilişkiye girememişlerdi. Aile büyükleri çocuk yokmu sorularına başlamışlardı, oysa onlar bırakın çocuğu daha cinsel ilişkiye giremiyorlardı ki.

Artık kağıttan evli değil, gerçekten evli olmuşlardı. Oysaki erkek son aşamada eşinin vajinismus tedavisi almasını istemiyordu ama vajinismusla yaşayamayacaklarını biliyordu.  
Yukarıdaki öykü vajinismus - cinsel ilişkiye girememe probblemi yaşayan bir çok çiftin içinde bulundukları yada bulunacakları ruh durumunu yansıtmaktadır.
KayraBera Kadın Sağlığı , Doktor Saygın Micozkadıoğlu olarak  vajinismusun bir psikolojik hastalık değil, sadece çözülebilir bir problem olduğunu bilmenizin sizi çok kısa süreler içersinde, doğru bir tedavi ile cinsel ilişkiye girememe - vajinismus probleminizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Vajinismus problemi ile yaşamak problemlerinizi daha büyütecektir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Zeynep Hanımın vajinismus hastalığı hakkındaki yorumları

Zehra Hanımın Eşi Ferdi Beyin vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

FerdiK


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Çağla Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba;
4 Aylık evliyim. Adını bile zikrederken kalbimin sıkıştığı, hızlı hızlı attığı, bunaldığım, kaçarak arkama bile dönüp bakmadan kaçmak istediğim bu durum (ki hala adını söylemek istemiyorum ) beni her şeyden , soğuttu, sinirli, kızgın, öfkeli, en küçük, basit şeyleri bile kafaya takip , dert etmeme sebep oldu. İnsanın çaresiz kalması duygusu, ne yapacağını bilmeme duygusu, kimseye söyleyememe ,utanma, üzerine tonlarca yükle gezmesi, gülerken bile her an aklına gelip kahkaların kesilmesi çok dramatik bir durum. Etraf diğer kadınlar vs vs her şey tam bir duygu karmaşası. Doğanın kanunu olan ilk insandan, taş devri ilkel devir insanların bile yaptığı nesilden nesile geçen bu aktivitenin tarafımdan yapılamadığını görmek insanı hasta edecek kadar zor bir durum. Allah güç kuvvet iyileştirme ve şifa versin.

Caglar

Vajinismus Teedavisi İstanbul - Nur Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki düşünceleri

Vajinismus Nedir?
Her şeyin bilincinde olmama rağmen cinsel birliktelik sırasında istem dışı bir korku ve nefes darlığı oluyor. Beynimi kontrol edemiyorum sanki bu benim daha çok korkmama neden oluyor. Her denemede sonucun hüsran olması psikolojik açıdan daha çok etkilenmeme sorunun hiç çözülmeyeceğini düşünmeme neden oluyor. Sanki bir tek ben yaşıyorum. Cinsel birlikte olmaya çalışırken olmayacak yine yapamayacağım yine kasılıp sinir krizleri geçireceğim  gibi düşünüyorum. Ve bu sebepler beni hiç birlikte olmaya itiyor. Buda kafamda  hayal kırıklığı ve saçma düşünceler oluşturuyor. Psikolojik olarak yıpranıyorum sürekli kafamda düşünüp hayal ediyorum fakat yine hüsran yine hüsran. Endişelerim korkularım hep engel oluyor, buda beni çok üzüyor kendimi suçluyorum. Beynim uyuşuyor, nefesim kesiliyor, kalbim sıkışıyor. Bacaklarım ve tüm vücudum kasılıyor, Bütün kemiklerim kırılmış gibi. Her defasında umut biraz daha azalıyor ve zamanım tükenmiş gibi hissediyorum

nesrin vurkan 1 seans


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Kuaför Leyla Hanımın  Vajinismus hastalığı hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Leyla ; 31 yaşındayım 27 aylık evliyim. Nikahımızın ilk gecesinde vajinusmusla tanıştık. Bekarken yüzey sel bildiğim, evlendikten sonra, forum, makale bir dünya gerekli gereksiz bilginin içinde kaldığım bir hastalık. Hastalık diyorum ama bunu ancak 27 ayın sonunda bunu kabul ettim. Geçen zaman hem kendimi, hem eşimi daha iyi tanımama sebep oldu ama kritik bu sürecin, sağlıkla bu zamana gelmesinin mimari eşim ..... Peki bu zaman içinde doktora başvurma, destek alma durumumuz olmadı mı? Oldu tabi ki evliliğimin ilk aylarını, balayımızın muhteşemliğini gölgede bırakmaya çalışan bu durumu çözme girişimim 2.ayda oldu. Son denememizde yaşadığım acı aslında beni bir uzman arayışına itti.  Araştırmalarım sonucu vajinusmusla da tedavi yapan bir jinekologdan  randevu aldık ve önce mantar problemimizi için ilaçlar verdi. Sonrasında  seanslar için bilgi verdi. Ama eşim ben sevmedim burayı sonra X adlı bir hastaneye gidelim dedi ve o gün orada benim vajinusmus rafa kalktı. Eşimin bahsettiği hastaneye gittik bu arada doktorun muamelesi beni bir travmanın arkasına attı ve çok uzun bir süre doktor konusunu konuşmadık. Ben her gün neden olmuyor sorularına cevap arıyordum. Enerji blokajları, refleksoloji derken tanıştığım Oytun bey şuan burada olmanın sebebi. Uyanmamı sağlayan şifa niyetine girmeme vesile olan kişidir. Dün ön görüşmeye geldim, bugün 1 seansa geldim. İki doktorun söylemediği bir şeyi Saygın Bey bana kızlık zarımın  Normalden kalın olduğunu söyledi. Doktoruma güvenle, başaracağıma inanarak, Şifa niyetiyle buradayım. Ön sevişme gayet iyi giderken, birleşme anına geldiğimizde  hissettiğim baskı ve cinsel organı kabul edemeyişimden dolayı kasılmalarım.

leyla


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Buse Hanımına göre vajinismus hastalığı nedir?

Merhaba,
Öncelikle söze nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. 5 yıllık güzel giden ilişkimizin ardından evlenmeye karar verdik ve şuan 2 yıllık evliyiz.
Evliliğimin tadını çıkaramadan hastalığımla yüzleştim. Benim için kötü günler başlamış oldu. Şaşkındım,korkuyodum,umutsuzdum,mutsuzdum.
Sonra araştırmalara başladık o doktor bu doktor derken günler geçiyordu. Bu arada eşim en büyük destekçim yoldaşım dayanağım ve gülen yüzümdü.
Herzaman söylerim iyiki benim eşim olmuş :)) Tedaviye başladım uzun süren tedavinin ardından sonuç alamadık benim için dünyanın sonu olmuştu sankii.
Başa sardım daha kötü olup pisikolojim tamamen bozulmuştu. Bi türlü kendimi toparlayamadım. Uykusuz geceler ağlamaklı günler düşünceler beni bi hayli yordu geriye baktığımda 2 senem yok oldu. Tekrar denemeye karar verdim cesaretimi topladım başladık araştırmalara. Umutsuzdum içimde heyecan vardı bunu bulmuşken kaybetmemeliydim. Uzun araştırmalar sonucu Saygın doktorumla karşılaştım. Bir kaç kez konuştuktan sonra gitmeye karar verdik. Korkularım çoktu yinelerle acabalarla gitmiştim. Takiii o kapı bize açılana kadar. İçeri girdikten sonra dertlerimin o kapının ardında kalacağını ilk günden anlamıştım.
İlk görüşmeden sonra ben bu hastalığı yenicem dedim. Kendime güvenim gelmişti. Artık Saygın bey iyikilerimin içinde yer almıştı.
İyiki tanıdım iyiki beni tedavi etti iyiki iyiki iyikii. Kısa sürede tedavi olup beni motive edip kendime güvenimi kazandırıp bu hastalığı benden aldı.
Ben kurtuldum. Herkese dua ediyorum. Zaman kaybetmeyin kendinize güvenin ve bu hastalığı benim gibi sizde yenin. Şimdi bu mutlulukla bende buraya yazıyorum hep hayal ederdim yorumları okurken bende buraya hastalığımı yenipte yazacakmıyım diye ben yendim ve yazdım. İnanınki korkulacak hiç birşey yokmuştu. Yanlış düşüncelerle kulaktan duyma bilgilerle kendinizi korkutmayın.
Zamanızı boşa harcamayın Saygın beye ne kadar teşekkür etsem az. Allah razı olsun herşey gönlünüzce olsun. Bana ve benim gibilere yardımcı olduğunuz sürece herkesin sayenizde yüzü gülecek.
NOT: Danışman Mine abla iyiki var gülen yüzüyle hoş sohbetiyle bize çok yardımcı oldu Seni seviyoruz ablaaa :))

buse


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ece Hanıma göre Vajinismus Hastalığı Nedir?

Merhaba;1,5 yıldır evliyim. Eşimde bende oldukça rahat, dışa dönük ve sosyal insanlarız. Evlendiğimiz de böyle bir sorunla karşılaşacağım hiç aklıma gelmezdi. Herkes balayında mutlu son beklerken biz üzgün döndük. Eşimin beni rahatlatması ve beni zorlamaması sorunu kısa sürede çözmeme yarayacak sanmıştım. Ben üzülünce oda çok üzülüyordu ve ben ona bunu yaşatmamalıyım diye düşünüyordum. Fakat zaman nasıl geçtiğini anlamadan 1,5 yıla yaklaştık. En kötüsü bu sürece alışmak ve günleri geçirmek. Birkaç ay önce bu durumun psikolojik olduğunu ve psikoterapi ile çözebileceğimizi düşünerek psikoloğa başvurduk. Fakat hiçbir sonuca ulaşamadık. Yakın bir çevremden biri tanıdığının aynı sorunu olduğunu ve Saygın Hoca geldiğini öğrenince bizde  buraya geldik. En kısa zamanda problemi çözdüğümüze dair yazıyı da yazabilirim.

ece


Vajinismus Tedavisi Kocaeli - Sevil Hanımın İlk gece korkusu hakkındaki yorumları

Sevil;3 yıllık evliyim. Eşimle ilişki esnasında bir sonraki adıma geldiğimizde korku endişe panik rahat hareket edemeyeceğimi düşünüyorum. Bir daha sanki oturamayacağım gibi hislere kapılıyorum. Tek başına oturup düşündüğümde aslında öyle olmayacağını düşünüyorum. Fakat eşimle birbirimize yaklaştığımızda o korkular tekrar geliyor. İlişki gerçekleşirse eskisi gibi rahat oturup kalkamayacağımı düşüyorum. Rahat olduğum an aradan zaman geçmeden kasılmalarım eşimi geri itmelerim başlıyor.

Vajinismus Tedavisi Edirne - Elif Hanımın İlk gece korkusu tedavisi hakkındaki yorumları

Adım Elif; 1,5 yıllık evliyim. 26 yaşındayım ve evlendiğim gün bir sürü hayalimin son bulduğu gün oldu. Eşimle ilk gece güzel bir gece hayal derken aslında içinde bulunduğum zor durumu o gün fark ettim. İlişki esnasında istemsiz olarak bacaklarım kasıldığını hissettim. Sürekli eşimi kendimden uzaklaştırdım. Son çare olarak Saygın Beyin kliniğe geldik. Bir süre sonra ümitsizlik iyice içimde oluşmaya başladı. Sanki bu rahatsızlıktan hiç kurtulamayacağımı düşündüm. İnşallah bu durum son olacak. Artık inanıyorum.Şuan 1 seanstan çıktım inanamıyorum gerçekten çok şaşkınım; ve ilk kez bu sorunu aşacağımı düşünüyorum, sadece yanlış düşüncelerle geçirdiğim 1,5 seneme üzülüyorum. Psikolojik anlamda kendimi o kadar kasmışım ki, bu ilk seanstan sonra çok rahatladım. Gerçekten teşekkür ediyorum.

SONSÖZ: Vajinusmus çözülebilir bir hastalıktır. Uygun vajinismus tedavileri ile vajinismusu yenebilirsiniz.

 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Doktor - Vajinismus ile ilgili yorumları 

 

Kategori: Makaleler

Etiketler: Vajinismus Nedir, Vajinusmus Nedir, Cinsel İlişkiye Girememek Nedir, İlk Gece Korkusu Nedir, Vajinismus Hastalığı Nedir

Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz