• Vajinismus

Bekarlarda vajinismus hastalığı

Bekarlarda vajinismus

Bir çok defa bu olayı tekrar tekrar yaşıyor ve mutsuz oluyorsunuz. Zamanla kendinizi eksik, yarım hissediyorsunuz belkide özgüveninizde kayıplara yol açıyor. İlişkinize ve ilişkilerinize olumsuz yansımaları oluyor. Oysaki siz cinselliğinizi yaşamak isterken bu duruma düşüyorsunuz. Belki ilişkiniz bitiyor, yeni bir ilişkide yine yeniden aynı korku ve endişeleri taşıyorsunuz. Vajinismus Tedavi Merkezimize Sevdiğiniz bir erkek ve sizde artık doğanın sizlere sunmuş olduğu cinselliği, cinsel birlikteliği yaşamak istiyorsunuz ama elinizde olmadan, iradeniz dışında cinsel ilişkiye girme anında refleks olarak, korku ve endişeleriniz neticesinde kasılıyor ve sevdiğiniz kişiyi itiyorsunuz tam olarak sağlıklı bir cinsel ilişki yaşayamıyorsunuz. Birçok bekar bayan, istedikleri halde cinsel ilişkiye giremediklerinden dolayı bozulan bir moral yapısıyla başvurmaktadır ve kişiye yönelik vajinismus tedavilerini ve terapilerini alarak problemlerinden kurtulmaktadırlar.

Unutmayınki sizinde, siz istedikten sonra sağlıklı ve keyifli cinsel yaşantınız neden olmasın ki... Sizinde diğer çevrenizdeki kadınlardan hiçbir farkınız yok.
Sizin gibi cinsel ilişkiye girmek isteyip, sevgilisiyle cinsel birliktelik yaşayamayan yani sizi sizlerden gelenlerle durumunuzu ortaya koymak istiyoruz.

Siz hastalarımla şimdi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğidir. Toplumu oluşturan birçok kadın bireyleri pençesine aldığı gerçeğini bildirmek isteriz. İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır.


Vajinismus Tedavisi Amerika - Selma Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ceyda Hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Bekar bir kadın olarak sevdiğiniz kişiyle istediğiniz halde cinsel ilişkiye giremeyip, kendinizi eksik ve yarım hissedebilirsiniz. Bu durum çevrenizde olan kişilere olumsuz yansıyıp, vajinismus sizin karakterinizi de etkileyip alıngan, saldırgan ve takıntılı yapabilir. Oysaki kişiye yönelik ve özel vajinismus tedavileri ile bu vajinismus hastalığınızı yenebilrsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Dilek Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Dilek bekar


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Defne Hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Merhaba, Bu yazdıklarımı okuyorsanız öncelikle şunu belirtmeliyim ki kesinlikle vajinismus hastalığını  yaşayan tek siz değilsiniz. Ve çözmek için bir adım attığınız için sizi ayrıca takdir ediyorum. Sorunun çoğunu hallettiniz emin olun! Kendimi araştıran, okuyan ve her zorluğu yenen biri olarak tanımlayabilirim. Ta ki vajinusmus  hastası olduğumu anlayana kadar. Benim böyle bir rahatsızlığım olamaz, ‘’nasıl ya ben hiç baskı altında büyümedim’’ diyerek önceleri kendime bile itiraf edemedim bu durumu. Sonra fark ettim ki hiç jinekolojik muayene olmamışım, cinsel organıma bir şeyi alma hissi beni çıldırtıyordu. Nasıl olabilir diye düşünüyordum. Bekar bir öğretmen adayı olarak bu durumun beni daha fazla etkilemesine izin vermedim. Bunun çözümünü  ,vajinismus tedavisini araştırdım. Doktor  Saygın beyin sitesini erkek arkadaşım sayesinde tanıdım. Erkek arkadaşım çok iyi bir araştırmacıdır ve her şeyi en ince detayına kadar düşünür. Bekar olmamım da verdiği bir çekingenlik vardı tabii. Her yere, her doktora ilişkiye girememe sorunumu  söylerken rahat hissedemeyecek mişim gibi geliyordu. Fakat, Saygın beyi tanıyınca erkek arkadaşımın seçimini ondan yana yapmasına hiç şaşırmadım. Bir an önce terapiye başlamak istedim. Bakın terapi diyorum asla tedavi değil çünkü. Resmen terapi gibiydi: her seanstan sonra kendi çok daha güçlü, mutlu ve hayat dolu hissettim. Kendimi biraz sinirli olarak tanımlayabilirim. İnanır mısınız artık eskisi kadar sinirlenmiyorum bile. 4 seansta  vajinismusu yendim,sevgilimle rahat bir şekilde ilişkiye girebildim,ben bu durumu sadece 4 gün...
Çektiğiniz ve partnerinize çektirdiğiniz (her ne kadar belli etmeseler de inanın en az sizin kadar üzülüyorlar onlar da ) sıkıntıları yenmek için sadece 3-4 gün. Saygın Bey  gayretleri ve desteği için ayrıca teşekkürler. Benim için benden çok çabalamasını gerçekten unutamayacağım. Arkadaşlarım beni başarılı bir öğretmen olarak görse de itiraf etmeliyim ki ben mızmız ve tembel bir öğrenciydim bu süreçte. Buna rağmen ilişkiye girememe sorunumu yendim. İlk cinsel deneyimimi yaşadığımda kendime inanamadım. Bu mu dedim gerçekten aylardır bana kendimi eksik hissettiren bu durum gerçekten bu kadar kolay mı çözüldü. Defalarca sordum sevgilime gerçekten ilişkiye girebildikmi, başardım mı oldu mu diye. İkimiz de inanamıyorduk. Duygudan dakikalarca gülerek ağladım kendime.
Son olarak şunları söylemek istiyorum. Ben hayatımdaki sahip olduğum her şey için kendim çabaladım. Hiçbir şey kolay olmadı benim hayatımda hep çok çalışmak çok çabalamak zorunda kaldım. Hem de çevremdeki yaşıtlarımdan daha çok. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki vajinusmusu yenmek benim hayatımda kazandığım en kolay zaferdi.Bu yüzden kesinlikle beklemeyin, kendi kendine geçecek bir durum değil çünkü. Çözümü bu kadar basitken, bu durumun hayatınızı etkilemesine asla izin vermeyin. Kendinize ve Saygın Bey’e kesinlikle güvenin. Saygın bey ve mine ablacıma verdikleri destek ve emeklerinden dolayı teşekkürü kendilerine borç bilirim.

DefneOgretmen


İstanbul'da Üniversite öğrencisi Sezin hanım sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen gerçekleştiremiyordu.


Ece


Vajinismus tedavisi istanbul - Müge hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Müge 36 yaşındayım. Aslında tam olarak bir vajinusmus problemim var mı bilmiyorum. Cinsellik karşısında genel olarak rahat ve modern bir bakış açısı (ailem, çevrem) olmasına karşı birlikteliğim olan insanlarla son aşamada ilişkiye girmek konusunda tereddüt yaşıyorum.. Fiziksel bir engel olduğunu hissetmedim ancak erkek arkadaşımla bunu karar verp yapmak istediğimde kendimi kapatıyorum bacaklarımı kasıyorum ve erkek arkadaşımı ileri doğru ittirme gibi eğilimlerim oluyor. Kafamdaki zihnimle bunu neden bu şekilde yaptığımı bilmiyorum. Biraz evlilik konusunda takıntım olduğunu düşünüyorum sanki canım yanıyor açıkçası ve rahatsız olduğum fiziksel bir durumda oluyor. Karşımdaki insana da rahatsızlık vermek, huzursuz etme hali beni daha da huzursuz ediyor. Temel korkum cinsel birleşme sırasında her şeyimi kaybedecek  duygusu ile karşı karşıya kalmak da olabilir bilemiyorum kafam çok karışık. Merhaba Ben Müge 36 yaşındayım. Aslında tam olarak bir vajinusmus problemim var mı bilmiyorum. Cinsellik karşısında genel olarak rahat ve modern bir bakış açısı (ailem, çevrem) olmasına karşı birlikteliğim olan insanlarla son aşamada ilişkiye girmek konusunda tereddüt yaşıyorum.. Fiziksel bir engel olduğunu hissetmedim ancak erkek arkadaşımla bunu karar verp yapmak istediğimde kendimi kapatıyorum bacaklarımı kasıyorum ve erkek arkadaşımı ileri doğru ittirme gibi eğilimlerim oluyor. Kafamdaki zihnimle bunu neden bu şekilde yaptığımı bilmiyorum. Biraz evlilik konusunda takıntım olduğunu düşünüyorum sanki canım yanıyor açıkçası ve rahatsız olduğum fiziksel bir durumda oluyor. Karşımdaki insana da rahatsızlık vermek, huzursuz etme hali beni daha da huzursuz ediyor. Temel korkum cinsel birleşme sırasında her şeyimi kaybedecek  duygusu ile karşı karşıya kalmak da olabilir bilemiyorum kafam çok karışık.

Muge

Etiketler: Vajinismus, Vajinismus Tedavisi, cinsel ilişkiye girmek, Bekarlarda Vajinismus

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın