• Vajinismus

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus bir hastalık olmayıp, çözümü olan bir problemdir. Vajinismus probleminin çözümü için öncelikle problemin yani vajinismusun tanımını bilmek ve vajinismusun neden, niçin ortaya çıktığını bilmek gerekir. O yüzden siz vajinismus hastalarımıza konuyu daha iyi anlatabilmek için öncelikle vajinismusun birkez daha tanımını hatırlatmakta yarar görüyoruz. 

Vajinismus istenmesine rağmen cinsel ilişkiye girememe problemidir. Bu durum kişinin iradesi dışında gelişmekte ve elinde olmayarak, refleks olarak bacaklarını kapatabilmekte, eşini itmekte sonuçta cinsel ilişkiyi sağlıklı bir şekilde tam olarak tamamlayamamasıdır. Buna neden olan birçok faktör sayılabilir. Bununla ilgili daha ayrıntılı bilgilendirmeyi ilgili bölümlerde takip etmek için Cinsel ilişkiye girmekten neden korkuyorum makalesini okuyabilirsiniz

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır. Vajinismus tedavisi hem hasta için hem vajinismus hastasının eşi için, hem vajinismus tedavisi veren doktoru için son derece önemlidir. Çünkü vajinismus nedeni ile çiftler sıkıntılı bir periyoddadır ve umutsuzluk içindedirler, bunun yanında başarısız vajinismus tedavileri alıp içinde bulundukları ruh durumu daha da kötüleşebilmektedir. 

Vajinismus problemi çeken çiftler şunu bilmelidir ki; diğer çiftlerden hiçbir farklarının olmadığı, uygun bir vajinismus tedavisi ile diğer çiftler gibi sağlıklı cinsel ilişkiye girebilir, anne&baba olabilirler. Size uygun olmayan vajinismus tedavileri ile vajinismus tedaviniz başarısızlıkla sonuçlanıp umudunuzu yitirebilirsiniz., umudunuzu yitirme lüksünüz yok çünkü vajinismus size uygun bir tedavi ile çözülebilir bir problemdir. Şunu bir kez daha hatırlatmak isterim ki; vajismus problemini yaşayan sizi kesinlikle ALLAH farklı yaratmadı, diğer kadınlardan farkınız yok. Sadece cinsellikle ilgili, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış doğrularınız var. Vajinismus tedavi merkezi istanbul olarak vajinismus tedavisinde yukarıdaki bütün özellikleri göz önünde bulundurup vajinismus tedavinizi planlamaktayız. Burada en önemli unsur kişinin vajinismus problemini çözmek istemesidir. eğer eşinizi seviyor ve çözmek istiyorsanız önünüzde bir engel yoktur çünkü ALLAH sizi farklı yaratmadı, diğer kadınlardan farkınız yok, doğaya karşı gelme lüksünüz yok.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı

Vajinismus tedavisi görmüş hastalarımızın, vajinismusla ilgili yaşadıkları olumsuzlukları, başarısız vajinismus tedavileri sonucunda içinde bulundukları ruh durumunu ve umutsuzluklarını takip edebilir ve bu durumun nekadar vahim ve umutsuz görünsede kişiye yönelik uygun bir vajinismus tedavisi ile umutsuzlukların umuda ve kişinin istemesi halinde anne&baba olmaya götürdüğünü takip edebilirsiniz. Burada amacımız mesleğiniz ister doktor, ister bizzat minik kulların doğumunu yaptıran ve doğumun  içinde olan ebe olsun, ister ev hanımı olsun, sonuçta ne olursa olsun sizin yanlış doğrularınızın, size vajinismusu yaşatmasına müsade etmemektir. Bu yüzden de bütün bu tecrübelerin bir kısmını sizden gelenleri, sizi vajinismus konusunda eğitmek, sizi vajinismus konusunda bilgilendirmek ve sizi vajinismus uykunuzdan uyandırmak amaçlı paylaşıyoruz.

Vajinismus - Doktor İlknur hanım - İstanbul

2.5 yıldır vajinismus problemi yaşıyorlardı.Eşide kendisi gibi doktordu cinsellikle ilgili anatomi ve fizyoloji ile ilgili bilgileri bilmelerine rağmen kendi kendilerine 2.5 yıl vajinismusu çözmeye çalıştılar ve çözemediler. ilk başta vajinismus problemini önemsemedikleri halde zamanla en önemli sorunları oldu. Kendi kendilerine çözmeye çalışmaları sonuç vermedi ve vajinismus çözümlerini zamana bıraktılar. Sonuçta yine vajinismus problemiyle hayatlarına devam ediyorlardı. Vajinismus problemlerini çözmeye karar verdiler.  3 kez gelerek vajinismus hastalığından kurtuldular. boşu boşuna 2.5 yıl vajinismusla yaşayıp yıprandılar. Oysa şuanda anne...

 Hem eşi hem kendisi doktordu vajinismusla ilgili düşüncelerini takip edebilirsiniz.

 Vajinismus Ebe Hemşire - Meltem hanım - Tekirdağ

Bizzat mucizenin içindeydi.bir çok anne adayının doğumunu  yaptırıyor ama kendisi anne olamıyordu, vajinismustu ve 7 yıldır tedavi alıyordu. eşi ve kendisi çok zor durumdaydı. Uygun bir vajinismus tedavisi ile eşiyle yeni evlenmiş ve balayında gibiler ve çok mutlular hatta imrenmiş olduğu annelik makamına erişmiş durumda.

 Eşi ebe olmasına rağmen günde onlarca kadının doğumunu yaptırmasına rağmen vajinismus problemi yaşıyorlardı ve vajinismus hastalığı evliliklerini içten içe yıpratıyordu. Oysa bir zamanlar çok uzak gözüken babalık makamına erişmiş durumda.

 

 Vajinismus - Elif 7 yıllık evli - Bursa

Evlilikte önemli olan bir konuyu unutmaktan başka çare düşünmüyorlardı. Çünkü 7 yıldır vajinismus tedavisi alıyorlardı ve sonuca ulaşamıyorlardı. Oysaki çok kısa bir süre içersinde 3 kez gelerek vajinismusu çözdü. yaşadığı mutluluğu anlatacak kelime bulamıyor ve şimdi anne...  

 Vajinismusu yakasına yapışmış talihsiz bir olay gibi alışma çabası içersindeyken, eşi elif hanımın uygun bir vajinismus tedavisi ile kurtulacağını daha önce aldıkları başarısız tedavilerden dolayı düşünmüyordu. Hatta bundan da emindi ama yanıldı, hatta şuanda baba...

Vajinismus - Rahime - Manisa

7 yıl boyunca bugun, yarın olacak diye beklediler ve 7 yıl vajinismus problemi ile yaşadılar. Kliniğimize 5 gün içersinde 3 kez gelerek vajinismusu yendiler. Rüyalarında görse inanmayacağı gebelik  makamına erişti.

 Eşiyle 7 yıldır vajinismus problemi yaşıyorlardı. Vajinismus problemini çözebileceğini tahmin etmiyordu. 5 gün içersinde 3 kez gelerek vajinismus problemini eşi çözdü. Şimdi bir baba adayı.

Son Söz: Yukarıdaki vajinismus problemini çekmiş ve bu problemi çekerken içinde bulundukları ruh durumuna tanıklık ettiniz.  Bu çiflerde sizin gibi aynı sorunu yaşıyorlardı, şuanda evliliklerinden vajinismus problemlerini çıkartmış hatta anne ve baba oldular. Emin olun onlarda sizin gibi aynı korkuları, aynı çaresizlikleir yaşamışlardı ve emin olun sizde çözmek isterseniz, çözeceksiniz Çünkü sizinde onlardan farkınız yok, Çünkü ALLAH sizi farklı yaratmadı, sadece düzeltilmesi gereken yanlış doğrularınız var.

Op. Dr. Saygın Micozkadığlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Etiketler: vajinusmus tedavisi, Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın