• Vajinismus

Vajinismus Hastalarına 7 Önemli Uyarı

Vajinismus Hastalarına 7 Önemli Uyarı

Cinsel ilişkiye girememe nedeniniz ne olursa olsun, gerek psikolojik, gerek anatomik olsun, size uygun doğru vajinismus tedavi yöntemleriyle vajinismus hastalığınızı kısa sürede çözersiniz. Çünkü Allah  hiç kimseyi seçmiyor, sizi de seçmedi. O yüzden de hayatınızı, evliliğinizi seyretmek yerine çok az bir gayretle vajinismusu yenip, evliliğinizi  yönetin...Çünkü vajinismus ilk başta sizi, eşinizi ve eninde sonunda beraberliğinizi olumsuz şekilde etkileyecek ve bir şekilde hayatınızın bir döneminde karşınıza çıkacaktır.İster istemez özgüveniniz azalacak,kendinizi tam evli gibi hissetmeyeblirsiniz. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bankacı Beril Hanımın  ilişkiye girememe nedeni ile yaşadıkları

İlk gece korkularınız zaman içinde sizi olumsuz yönde etkiler, vajinismus hastalığıyla karşı karşıya kalırsınız. Bilmeniz gerekirki, ilk gece korkularınızın nedeni, sizin ilişkiye girmekle ilgili yanlış doğrularınızdan kaynaklanmaktadır. Vajinismus hastalığını yendikten sonra ilişkiye girmekle ilgili herşeyi yanlış kodladığınızı anlarsınız.Ağrılı cinsel ilişki, herşey güzel iken sizi yarım bırakan bir rahatsızlıktır.Vajinismus la yaşamak size bunalıma depresyona kadar götürebilir.Hatta en yakınınızla bile  belki bu sorunu paylaşamazsınız.

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs - Ögretmen Gaye  Hanımın  vajinismus  hastalığı ile ilgili yorumları

GayeKibris

 

Vajinismusu yaşarken, kendinizi evli gibi hissetmez ve kadın gibi görmezsiniz. Hep birşeyler evliliğinizde eksik ve keyifsizdir. Vajinismusu erteleyip görmezden gelerek, haftalarınızı, aylarınızı ve yıllarınızı kaybedersiniz. Yıllar içinde ailenizin torun beklentileri giderek artar. Zamanla vajinismusla yaşamayı öğrenirsiniz. Vajinismuslu bir şekilde eşinizi idare etmeyi öğrenirsiniz fakat evlilik bu şekilde yürütülemez...


Buraya ilk geldiğimde ürkek ve korkaktım. Kafamda sadece tek bir şey vardı. Bu son şansım burasıda olmazsa hiçbir şekilde olmayacak. 1 yıllık evliydim. Eşim çok anlayışlı olmasına rağmen ben kendimi çok ezik ve işe yaramaz hissediyordum. Her gece kabuslarla uykudan ağlayarak uyanarak kalkıyordum. Üzerimde müthiş bir yük vardı. İnternetten arama yapıp  vajinismusu yenmek için herkesin denediği şeyleri denedim. Ve yine ilişkiye giremiyordum,bu sefer olacak diyordum,olmuyordu. Bu seferde dedim ki bende bir sorun vardı. Ve   vajinismus için doktor  aramaya başladım. Dr. Saygın Beye rastladım. İnternetten siteyi birkaç  defa günlerce inceledim. Bir hafta sonra vajinismusla ilgli aradım. Ama bir türlü randevu alıp gelemedim. 2 ay sonra randevu aldım. İlk görüşmede beni inanılmaz rahatlattı. Ama hala korkuyordum. Sonraki seanslarda her seferinde  daha çok güvenim geldi sanki seansata çıkınca hemen ilişkiye girebilecekmişim gibi cesaretlendim. Son 4 seansta artık yapabilirsiniz dedi. O gün evlilik yıl dönümündü. Ve o gün oldu. O kadar basit ve o kadar da kolay oldu ki, inanamadım. İlk başta eşim beni kandırıyor sandım. Ama baktım evet olmuştu. O sırada neredeyse sevinçten ağlayacaktım. Şuan farklı açılar, farklı pozisyonlar deniyorum. Her gün akşam olsun diye seviniyorum. Kendime inanamıyorum. Eşimin mutluluğu beni daha da yapma isteği artırıyor. Şuan çok mutluyuz. Her şey çok yolunda ve zevk almaya başladım. 10 gün oldu ve artık kendim birlikte olmak istiyorum. Her şey için çok teşekkürler.

Rabia 2

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ömer Beyin vajinismus tedavi yöntemleri hakkındaki yorumları

Balayında sevdiğiniz adamla herşey yolunda giderken,ilişkiye girmekle ilgili problem yaşarsınız,ya bir duvara çarpar,ya ilişki sırasında acı,ağrı duyarsınız ve vajinismsula tanışırsınız.Vajinismusu zamana bırakarak bekleyebilir yada görmezden gelerek zaman kaybedersiniz.Sonuçta  kendinizi vajinismus nedeni ile tam evli gibi hissetmezsiniz.Geçen süreyle orantılı olarak ailelerin torun beklentiside sizide daha fazla yorar.Oysaki vajinismus tedavisinin ardından ilişkiniz yarım kalmaz,eşinize karşı mahcubiyrtiniz ortadan kalkar en önemliside artık cinsel ilişikinin keyifli hale geldiğinizi anlarsınız.

Vajinismus Tedavisi İstanbul  Mühendis Aysel Hanımın vajinismus hakkında yorumları 

Aysel

 

Vajinismus belirtilerinden bir tanesi de size özgüveninizi kaybettirmesidir. Bundan dolayı  vajinismus nedeni yüzünden mesleğinizi, işinizi ve evliliğinizi bile sonlandırmayı düşünebilirsiniz. Vajinismusla sağlıkçı da olsanız başınıza gelebilir. Önemli olan vajinismusla zaman kaybetmeden çözüm için adım atmaktır.Bu yüzden bazen erkeklerde de problemler gelişebilir.Kendisinin istenmediğini düşünebilir.Zamanla cinsel isteksizlik soğukluk gelişebilir. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hemşire Eylül Hanımın vajinismus yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Ayşegül  Hanımın  ilişkiye girememekle ilgili yaşadıkları

İlk günden itibaren, bir gün nasıl olsa vajinismus probleminizi yeneceğinizi düşünerek probleminizi hep görmezden gelirsiniz. Fakat geçen süre giderek içinden çıkılmaz bir hal alır. Eşinizin anlayışlı olması sizi daha da üzebilir. Kendinizden nefret eder hale gelebilirsiniz. Eşinizi çok seviyorsunuzdur ama vajinismus hastalığınız nedeniyle ondan boşanmayı bile düşünürsünüz. Oysa ki uygun vajinismsu  tedavi yöntemleri ile vajinismus hastalığınızı yener, iki kişilik aileniz  daha keyifli hale gelir ve üçüncü kişiyi bekleyebilir. Tıpkı Ayşegül öğretmen gibi...O yüzden zaman kaybetmekden başka bir sey değildir vajinismusla yaşamak. 
Orjinal mektubu okumak için tıklayınız


Vajinismus Tedavisi Mersin - Nurdan Öğretmen vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus korku ve endişeleriniz olup, size eşimle ilişkiye giremiyorum dedirten bir problemdir.Vajinismus tedavileri almış olabilir ve hala ilişkiye giremiyor durumunda olsanız bile,size uygun vajinismus tedavi yöntemleri ile kısa sürede vajinismusu yenersiniz. Hatta eşimle ilişkiye giremiyorum derken ilişkiye girdiğinizi bile anlamayabilirsiniz.  Mektubun orjinalini okumak için tıklayınız.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hemşire Özlem Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

İstanbul Özlem 29 yaşındayım ve hemşireyim. Buraya ilk geldiğim günü hatırlıyorum. Kapıdan girerken bacaklarım geri geri gidiyordu. Başaracağıma inanmıyordum. Ama son bir çaresizlikle geldim. Eşim bu süreçte hiç yanımda olmadı. Destek olmadı. İlk başta muayene olamayan ben şuan  bu  vajinismus  hastalığını  aştım. Ben aştıysam vajinismus u  herkes aşar. Saygın Beyin ve Mine Ablanın desteklerini ömür boyu unutmayacağım, ben her şey bitti derken beni hayata kazandırdılar. Hiçbir şeyden zevk almazken mesleğimi bile yapmazken sayelerinde tekrar eski halime dönebildim. Rabbim sizlerden binlerce kez razı olsun. Artık buraya gelip aşamadan giden hiç kimsenin olmayacağını inanıyorum. Gerçekten aşmak istiyorsanız, hayatı ertelememek istiyorsanız biran önce toparlanıp gelin. Her şeyin düzeleceğini göreceksiniz. Hayatımda verdiğim en doğru karar buraya gelip hayatımı seyretmemek oldu. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Sizleri çok seviyorum.

ozlem istanbul

Gebe kaldıktan sonra Hemşire Özlem Hanımın yorumları

Merhaba Ben Özlem; 29 yaşındayım ve hemşireyim. Vajinusmus hastasıydım. Buraya ilk geldiğimde ilişkiye girmek bile hayaldi. Hemşire olduğum halde bu sorunu aşamadım. Eşim hiç destek olmadı. Ve buraya geldiğimde Saygın Beyi ve Mine Hanımın desteğiyle vajinusmusu yendim. Sorunlarımdan tamamen kurtuldum. 4. Seanstan sonra yeni bir ben doğdum. Ve vajinusmus aştıktan tam 1 ay sonra hamile olduğumu öğendim. Çok mutluyum. Rabbim beni Saygın Beye yönlendirdi. Saygın Beyin sayesinde. Allah razı olsun. Mine Ablam hep yanımda olması hep destek olmasını hiç unutamam. Allah sizlerden razı olsun. Ultrason için Saygın beye geldim. Her şey için teşekkür ederim. İyi ki sizleri tanışım. İyi ki varsınız. Çok mutluyum. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Ben aştıysam herkes aşar.

 

Ozlem gebe

Vajinismus Tedavisi Ankara - Veteriner Hekim Deniz Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Evlenmeden önce, ilişkiye girmekle ilgili korku ve endişeleriniz olsada, nasıl olsa evlenince cinsel ilişkiye girerim desenizde  vajinismus sorunu ile karşılaşırsınız.Geçen sürede evliliğinizi sorgular, bizim diğer çiftlerden ne farkımız var derken bulabilirsiniz.Oysaki hiç bir farkınız yoktur.Vajinismus nedeni ile başkalarının çocuklarını bile sevemeyecek durumda hissedebilirsiniz.Oysaki doğru vajinismus tedavi yöntemleri ile kısa sürede vajinismus sorununu yenersiniz.Hatta eşimle ilişkiye giremiyorum derken, girdiğinizi anlayamazsınız tekrar tekrar deneyebilirsiniz.

Deniz


Vajinismusu kendi başınıza yenemeyip, bu sorundan hiç kurtulamayacağınızı düşünmek size beraberliğinizi kaybettirebilir. O yüzden kişiye uygun ve doğru vajinismus tedavi yaklaşımlarıyla destek alıp bir an önce vajinismus girdabından kurtulmalısınız. 

Oldukça önemli bir unsur da; yaşınız otuzbeş veya üzeri ise, kadının yaşı nedeniyle yumurtalık rezervinin azalacağı ve buna bağlı hamilelik şansının düşeceğini bilmek önemlidir.İşte bu yüzdende cinsel ilişki korkusunu kendi başınıza çözemiyorsanız ,vajinismusla ilgili  destek tedaviler almanız gerekmektedir.Vajinismus tedavi yöntemlerinin size uygun olacak şekilde yararlanın.Vajinismusla geçen süre sizden çalmaktadir.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Şeyda Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Biz Başardık…
Bu günleri de mi görecektim. Böyle güzel günler yaşayacak mıydım. Yaşıyorum işte. Mutluyum. Hiçbir şey huzuru bozamaz. Ben vajinusmus sorununu yaşamış ve çözmüş birisi olarak yazıyorum. Sadece vajinusmus tedavisi de almıyordum. Yani başa çıkmam ve çözmem gereken sadece bir sorunum yoktu. Eşimle ilişkiye girememeye bağlı olarak birde patolojik kıskançlık başlamıştı. Bunun içinde tedavi olmam gerekiyordu. Bir çok doktorlardan tedavi olmaya başladık. Doktorlarımızın bize söylediğine göre önce kıskançlıklarımı yok edecek ve kendime olan güvenimi geri getirecek ve daha sonra alanında uzman bir doktordan vajinusmus tedavisine başlayacaktım. Başaramadım , bırakın eşimi hem cinslerinden kıskanmaya, anne ve babasından dahi sakınır hale geldim. Onu kaybedecek olma duygusu beni de beraberinde eşimi de yıprattı. Eşim beni aldatacak , şimdi gülüyorum ama o zamanlar sırf şu cümle yüzünden Ambulansla hastaneye kaldıracak durumdaydım. Böyle olmayacağına belki vajinusmus sorununu çözersek onlarında kendiliğinden halledebileceğine karar verdik. Ufak bir araştırma sonucunda burada bulduk kendimizi. Meğerse imtihanımız burada bitecekmiş. Yüzümüzün gülmesine burası vesile olacakmış. Vajinismus seanslarımı başarıyla tamamladım. Doktorumun bana dediği gibi benim diğer kadınlardan bir farkım yoktu. Başında da söylediğim gibi BİZ BAŞARDIK. En önemlisi eşim mutlu hem de çok bu arada kıskançlık durumum şuan nasıl diye merak ederseniz. Çok iyiyim. Hiç kimsenin benden daha üstün ve daha farklı olmadığına inandım. Eşimi çok seviyorum. O da seviyor. Birbirimize aidiz. Güzel bir ilişkimiz var artık. Neyi neden kıskanıyorum ki mutluyum ve gerçekten teşekkür ediyorum. Selametle. ŞEYDA Mektubun orjinalini okumak için tıklayın...

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Gül  Hanımın  vajinismusla ilgil yorumları

Eşimle ilişkiye giremiyorum derken 10 yılınızı vajinismusla geçirmiş olabilir,eşinizin ayrıca anlayışlı olması sizi dahada sorununuzu ertelemenize neden olur.Hatta vajinismus nedeni ile keşke evlenmeseydim diyebilirsiniz.Oysaki doğru uygun vajinismus tedavi yöntemleri ile kısa sürede vajinismus  u yenersiniz.

Gul-istanbul

Gul-istanbul-2

Vajinismusla Yüzleşin 
Vajinismus problemini görmezden gelerek veya kendine konduramayıp durumu idare etmek, size sadece vakit kaybettirir ve çözümden uzaklaştırır. O yüzden de kendinize  "vajinismustan kurtulmak için ne yapmalıyım ve şansım nedir?" sorusunu lütfen kendinize sorun ve vajinismus konusunu anlayıp, sizden götürdüklerini ve olası kaybettireceklerini göz önünde bulundurup, konuyla ilgili bilgi sahibi olun,vajinismus tedavileri,yöntemleri nelerdir diye sorgulayın. Gerekli adımları kendinizi  vajinismustan kurtarrmak için atın.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Tülin Hanımın vajinismusla ilgili  yorumları

Vajinismus psikolojinizin fiziğinizi etkilediği bir hastalık ve zamana bırakmak kendi kendine geçmesini beklemek sadece size  evlilğinizi  zaman kaybettirir.Eşlerin ilişkiye girememe konusunda anlayışlı olması ayrıca zaman kaybettiriyor.Doğru vajinismus tedavi yöntemleri ile kısa sürede vajinismus hastalığınızı yenersiniz.Daha önce eşimle  ilişkiye  giremiyorum derken olduğuna inanamaz defalarca dener ve mutlulukdan ağlarsınız. 

 

Yaşadığımız problemlerin içinde mutlaka şükredecek bir unsur  olur. Çünkü doktor olarak hatırlatmak isterim ki, hastalıkların bir bölümünde çok vakit kaybedip, tedavisi geciken, zorlaşan hatta imkansız olan durumlar varken, sizin çok az bir gayretinizle yenebileceğiniz bir durumdasınızdır. Bu yüzden de beterin beteri var deyip, ne kadar zamandır vajinismus hastalığını taşıdığınızı düşünmeyip, hayatınızdaki kalan kısmı daha huzurlu geçirmek için çaba gösterin ve doğru adımınızı atın!..

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Muhasebeci İlknur Hanımın vajinismus  hastalığıile ilgili yorumları

Vajinismus herkesin başına gelebilir ve kesinlikle utanılacak bir durum değildir.O yüzden de vajinismus nedeni ile kendinize lütfen kızmayın. 

ilknur

Vajinismusu yenmek için birçok adımlar atıp, almış olduğunuz tedaviler sonucu hala vajinismus problemini çözememiş ve yeneceğinizi düşünmüyor olabilirsiniz. Kendinize inanmadığınız içinde bu problemle yaşarken yeni bir erkek arkadaş hayatınıza girmez. Çünkü daha önce yaşağınız ilişkiye girmekle ilgili deneyimler ve çözümler sonucunda yeni bir hayal kırıklığı yaşamamak için erkeklerden kaçarsınız.  Erkek arkadaşınız olmadan da bu problemi nasıl, ne şekilde çözmeniz gerektiğini bilmezsiniz. Oysa ki kişi korkularını yenmek için illa hayatınızda bir partnere ihitiyacınız olmadan da vajinismus tedavisi alıp, yeni ilişkinize sorunsuz başlayabilirsiniz. Her zaman başlangıçlarda sorunsuz başlaşmak daha iyidir. Sorunlu başlayıp, sorunlu giden ilişkiye çözüm bulmak yerine, sorunsuz başlayıp, keyifli götürmek daha iyidir. O yüzden de lütfen hayatınızın izleyicisi olmayın. İlişkinizi siz yönetin. Vajinismus ilişkinizin yöneticisi ve belirleyicisi olmasın. Mektubun orjinalini okumak için tıklayın...

Vajinismus sorunu nedeniyle evliliğinizde sıkıntı yaşarken ve bu problemi çözmek için tedaviler alırken, her şeyi tam çözdüm derken kendinizi, eşinizden boşanmış bulabilirsiniz. Eğer aldığınız tedavi size uygun ve tatminkârsa doğru zamanda çok kolay bir şekilde vajinismusu yenebileceğinizi unutmayınız. Vajinismusun getirdiği problemler yüzünden tam çözme aşamasındayken eşiniz veya sevgiliniz sizi terk etse bile, siz bu probleminizi dilediğiniz zaman yener, daha güzel ilişkilere, birlikteliklere  başlayabilirsiniz. 
Orjinal mektubu okumak için tıklayınız

Umutsuz ve çaresiz olmayın

Vajinismus hastasıydım. Asla ilişkiye giremeyecek ve yenemeyeceğim bir şey görüp, hayatımı zehir etmiştim. Oysa ki doğru tedavilerle bu duyguların gereksiz ve saçma olduğunu anlayıp, vajinismus problemini yenip bir erkek çocuk sahibi oldum. Anladım ki vajinismus yenilebilir bir problemmiş. O yüzden de ertelemeye değmez... Mektubun orjinalini okumak için tıklayınız...

Vajinismus hayatınızı etkileyip, yönetmesin. Hayatınızın izleyicisi değil, yöneticisi olun...

İlk gece korkularınız zaman içinde sizi eşinizden uzaklaştırabilir. İlişkiye girmekle ilgili korkularınızın nedeni hep yanlış inanışlarınız ve bilgilerinizdir. İlk gece korkularınızı yendiğinizde bu durumu çok daha net anlarsınız.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Etiketler: Vajinismus, Vajinismus Hastası

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın