• Vajinismus

Erkeklerin vajinismus hastalığına bakışı

Erkeklerin vajinismusa bakışı

İlişkiye girememe probleminizle, genellikle evliliğinizin ilk günlerinde tanışırsınız. Belki de bir kısmınız vajinismusun ne olduğunu bile bilmiyorsunuzdur. Vajinusmusu hiç duymamışsınızdır. Probleminiz çözülür diye "bugün olur, yarın olur" diyerek erteleyebilir ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamaya bilirsiniz. Vajinismus bir erteleme hastalığıdır ve geçen süre sizin alehinize işlemektedir. Evlisinizdir, eşinize dokunamıyorsunuzdur. Eşinizden çok kendinizi suçlu görebilir ve kendinizi sorgulayabilirsiniz. Sadece sizin başınıza geldiğini düşünürsünüz. Arkadaşlarınız anne&baba olmuştur, sizin içiniz ise eşinize belli etmeseniz bile mutsuz, her an aklınızda bir problemle yaşamaktasınızdır. Belki de tedavi alıp, vajinismus probleminizi yenememiş olabilir, kurtulamayacağınızı düşünürsünüz... Oysa ki tedavileriniz sizin için uygun ve yeterli gelmemiştir. Çünkü kişi az bir gayretle doğru vajinismus tedavi yöntemleriyle bu sıkıntıyı aşar. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ömer Beyin tedavi hakkındaki yorumları


Eşinizin ilişkiye girmekle ilgili endişeleri nedeniyle vajinusmus problemiyle karşılaşmış olabilirsiniz ve vajinismus tedavileri almış olmanıza rağmen yine eşinizle ilişkiye girememe durumunu yaşıyorsunuzdur. Evliliğiniz vajinismus nedeniyle sıkıntıda olabilir ama biliniz ki eşinizin elinde olmadan refleks olarak yaşadığı bir durumdur. Bu süreçte eşinizden ayrılma aşamasında bile olabilirsiniz. Ama biliniz ki uygun tedavilerle kısa sürelerde vajinismus hastalığını yenebilir ve ayrılma aşamasından kurtulup, evliliğiniz rayına oturur. O yüzden de vajinismus yüzünden ayrılmayın ve mümkünse eşinize destek olun. Tıpkı fransa'dan gelen hastamızın boşanmayı düşünürken, şimdi baba adayı olarak yaşadığı süreç gibi...

Bir Erkek Gözüyle Vajinismus

Vajinismus tedavisi istanbul- Yaşar beyin vajinismus yorumları

Evliliğimizin ilk günlerinde tanıştık vajinismusla ne olduğunu bile bilmiyordum.Vajinismusu hiç duymamıştım,düzelir diye bekliye bekliye bu zamana kadar geldik. Gerçi zaman süreci bize çok sıkıntılar çektirdi.Evlisin ve eşine dokunamıyorsun çok kötü bir duygu eşimden çok hep kendimi suçlu görüyordum.Ne suç günah işledimde allahım bu derdi bana verdi diye kendimi hep sorguladım.Vajinismus hastalığın sadece bizim başımıza geldiğini düşünüyordum.Sonra netten vajinismus tedavisi yapan bir doktor bulduk,denize düşen yılana sarılır gibi hemen soluğu doktorda aldık; adam hipnozla tedavi edecekti, ne tedavi gördük e bir ilerleme ,sadece verdiğim parayla kaldım.Bu bizi soğutmuştu iyice umutsuzlaşmıştım.Ben ise benle aynı yıl evlenen arkadaşlarımın çocukları olmuştu,ben ise aynı yerdeydim içim içimi yiyordu ,eşime belli etmiyordum.Ama çok husursuz ve mutsuzdum, her an her dakika aklımdaydı sorunumuz,yıllar sonra netten Saygın beyi bulduk ve gelmeye karar verdik.İlk gelmemizle bile bizi umut doldurmuştu sonra tedaviye başladık.İlk seans sonrası eşime inanamadım,oda kendine inanamadı,çok başarılı geçmişti bu başarılı seansların sonuna geldik ve vajinismus tedavisi bitti;kendimizi hazır hissettiğimizde denedik ve başarılı olduk.Bunun mutluluğunu anlatılacak bişey değil ;resmen ağlıyacaktım.İyiki buraya gelmişiz,İyiki allahım Saygın beyi çıkardı karşımıza Allah ondan binlerce kez razı olsun;bizi vajinismus hastalığından kurtardı,bize mutluluğu yaşattı.Hayatımıza renk geldi.Şimdi tek istediğim baba olmak ,inş onuda yaşarım.Saygın Beye çok çok teşekkür ediyorum.Allah ömrü boyunca dert sıkıntı göstermesin. 16.8.2014

Yasar- vajinismus tedavi merkezi

Vajinismus tedavisi istanbul- Funda hanım(Yaşar beyin eşi)'ın vajinismus yorumları

Vajinismus benim için çok geride kaldı.Eşimle artık  normal bir şekilde cinsel ilişkiye girebiliyoruz.İlk denememiz bizim için çok önemliydi.Kendimi artık hazır hissettiğimde denemeye karar verdik.Kafamda o kadar büyüttüğüm şey meğerse çok basitmiş.Okadar basitmiş ki eşimle birlikte olduğumuzda ben inanamadım.Eşime süekli”odlumu,yapabildikmi,yok ya daha olmamıştır.” dedim.İlk denememizden sonra dakikalarca hüngür hüngür ağladım.Sanki sırtımdan büyük bir yük kalkmıştı.Eşim bana sürekli” ne oldu,niye ağlıyorsun”diyordu.Ağlamaktan cevap bile veremiyordum.Kendime geldikten sonra eşime hadi dışarı çıkalım gezmeye dedim.Dışarı çıktık,eğlendik o gece.Başkalarının abarttığı gibi yok yürüyemiyorsun,yok üstüne oturamıyorsun….vb.saçma şeyler yaşamadım.Türk milleti abartmayı sever. Vajinismusu ilk denememizde çok başarılıydı çok şükür.Bugün teşekkür için geldik.İlk görüşmeye geldiğim gün normal muayeneye bile hayır diyen ben ,bugün çok rahat muayenemi bile oldum.Artık hayatımıza ,ailemize küçük bir bebekte katılsın istiyoruz.Allahın izniyle bu duamızda inş kabul olacak .Herşey için teşekkür ederiz.Artık hayata daha pozitif bakıyoruz.

funda vajinismus tedavi merkezi

Eşinizi çok sevmenize rağmen vajinismus aranızı açar, birbirinizden soğuyabilirsiniz. Bir erkek olarak baba olmak isteyebilir, bu size aile baskısı yapabilir ve eşiniz sizi çok sevmesine rağmen, siz eşinizle ilişkiye giremeyerek yaşamayı göze alıp ona söyleseniz de, o sizden vajinismus nedeniyle boşanmayı düşünebilir.
Sonuç: Vajinismus nedeniyle bazen erkek boşanmayı düşünürken, tam tersi durumlarda söz konusudur. 
Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Vajinismus tedavisi Almanya(Deutschland) - Adnan hanımın vajinismus yorumları

Selamlar;
2,5 senedir evliyim. Eşimi çok seviyorum. Eşimde vajinismus var çok huzursuzduk birbirimizden soğuduk,biraz küçük kardeşim Baba oldu biz daha olamadık. Aileden baskı bizi çok ezilmemizi sağladı. Benim bu mektupta anlatmak istediğim erkeklere eşinize çok destek olun arkasında kalın gururlu olmayın ozaman aşk biter, beraber gelin. Tek başına bırakmayın.İlk güleriniz aklınıza gelsin nasıl tanıştığınız, her şeyin çözümü var. Burada yaptınız tedavi bir ömür boyu mutluluk. Nekadar teşekkür etsem azdır. Şuan bile heyanlıyım,mutluyum, bir rüya gibi harika Tüm sırtımdaki yükler gitti.16.1.2015

Vajinismus tedavisi Almanya(Deutschland) - Meltem hanımın vajinismus yorumları

Selamlar Ben Meltem;2,5 yıldır evliyim.Türkiyeden Almanyaya evlenip yerleştim. ilişki yaşayamadık. Almanya’da psikoloğa danıştık. Fakat bize hiç ama hiç faydası dokunmadı. Kadın doktoruna gittik ve aynı şekilde bir çare bulamadık. Yakınlarımıza danıştık onlarda kızlık zarını aldır, uyutularak girmeye çalış gibi sonucu faydasız öenerilerde bulundular. Çaresizlikten ve bilen insanların baskısından evliliğimi bitirme kararı aldım. Eşim ben bu şekilde bir ömür yaşarım desede ben boşanmanın en iyisi olduğunu düşünmeye başladım. Fakat bunu düşünürken içimde inanılmaz bir acı belirdi. Ben eşimi seviyordum. Dünyada çoğalmanın, evliliğin,kadın ve erkeğin var olması demek bu durumun aşılabileceği ve yaşanılacak şeyin çok doğal bir doğa olayı olduğunu kabul etmeme neden oldu. Artık kendimce kabullendim ve internet üzerinden araştırmalara başladım. 1sene öncesinde Saygın Beyin sayfasına girip inceledim. Benim gibi çok insanın vajinismus hastalığıyla yaşadığını ve bunu çok kolay aştıklarını okudum. Sadece okuyarak beynimde bunu başaracağımı anladım. Ama yakın çevrem önce deneyin aşarsınız dedi ve ben bir sene daha vaktimi boşa harcadım. Yine erteledim. Şimdi bunu aşmış biri olarak sizden ertelemenin hiçbir faydası olmadığını kabul etmenizi öneriyorum. Sadece dört seansta yendik. İnanılmazdı. Okadar kolaydı ki eşim inanmayarak”ben rüyadamıyım” diye sesli düşünmeye başladı. Rüya değildi gerçekti. Bugün kalbim bir başka atıyor. Doktorum Saygın Bey’e sonsuz teşekkürler. Doğru tedavi yöntemiyle ve basit uygulamalarıyla benim kendimi keşfetmeme yol açtı. Ben artık kendimi farklı tanıyorum ve bu halimi şimdiden çok çok sevdim. Darısı diğer insanların bunu yenmesine. Umarım hamile haberlerimide vermekte nasip olur.

meltem-almanya Deutschland

Vajinismus tedavisi istanbul - Muhammet beyin vajinismus yorumları

Merhabalar;
Ben Muhammet; muhafazakar bir ailede yetişmiş bir birey olarak eşimle Kayra Bera’ya geldim. 4 seans sonunda bu sendromu yendik. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum.Eşimi çok seviyorum. Evlenir evlenmez bu problemle karşılaştık. Önceleri” Bugün olur, yarın olur..”diyerek erteledik. Ama ertelemeler devam edip gitti. Sonunda anladım ki "bu bir erteleme" hastalığıydı yani vajinismustu. 4 seans sonunda nihayet eşimle birlikte olabildik. Çok mutluydum. Çünkü eşim bana belli etmemeye çalışsa da bu 5 aylık sürede çok üzülmüştü. Buda beni içten içe huzursuz ediyordu. Şimdi çok mutluyuz. Şimdi teşekkür için buraya geldik. Eşiyle birlikte gelen erkekleri gördüm. Buda beni mutlu etti. Eşini sevenlere;böyle bir problemle karşılaştıklarında vakit kaybetmeden uzman doktorlarımızdan yardım almalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Saygın Bey’e çok teşekkür ediyoruz.
28.02.2015

Erkek gözüyle vajinismus tedavisi

Erteleme hastalığı olan vajinismusun tipik örneği ile karşı karşıyasınız. Bir önceki okuduğunuz vajinismus yorumu, 5 aydır eşiyle ilişkiye giremezken bir sonraki okuyacağınız yorumda ise 5 yıl ilişkiye girememe problemiyle yaşayıp, sürelerini uzatmışlardır. Oysa ki doğru bir destek ve yönlenmeyle kişiler ilişkilerini sağlıklı bir şekilde yaşayabilirler.

Vajinismus tedavisi istanbul - Orhan beyin vajinismus yorumları

Efendim Selamlar saygılar;
Ben Orhan; Saygın Beyin hastası olan G.'nin eşiyim.2008 de yılında evlendik Her şey çok güzeldi taki ilk gece yaşanan bazı problemler ortaya çıkana kadar;Ne yapacağımızı bilemeden seneler geldi geçti;tam 5 yıl sonra Saygın Beyi tanıdık bulduk ve hocamızla konuşmalar ve vajinismus seansları aşamasında her şey biranda değişti; sinir halleri ve problemler bitecekti.Çok umutluyduk.Eşim Anne olmanın ben ise Baba olmanın sevinciyle hayata daha bi sevinçle güleryüzle bakıyorduk.Tabiki Allahın dediği olur.Size teşekkür etsek az bir ömür boyu size minnettar kalacaz.Eşim ilk zamanlar derdi ki ben yaparsam herkes yapar diye bilinçli bir şekilde Saygın Hocamın söyledikleri ,tedavi uygulamaları o gülen yüzü ile insanlara bakışı sanki gelen hasta yabancı biri değil kendi Ailesinden birisi gibi davranması bizleri dahada mutlu ediyordu.Saygın Hocam size, Mine Hanıma sonsuz teşekkürler ediyoruz.Sizleri çok ama çok seviyoruz .Dr.Saygın Bey sizi hiç unutmayacam ömrümüz yettikçe size Ailenize ve Mine Hanıma dua edecez.Tüm hastalara seslenmek isterim beni duyarlarsa Saygın beye güvensinler.Biran önce tedavi olsunlar.Mutlu son ulaşmak çok kolay.Allah razı olsun. 18.10.2014

Orhan vajinismus tedavisi

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Alper Beyin vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus hastalığını daha önce duymamış ve konu hakkında hiç bir fikriniz yoktur. Evlenince eşinizin ilk gece korkuları nedneiyle ilişkiye girmekte zorlandığını, ilişkiye giremediğini gördüğünüzde şaşırabilir, anlam veremeyebilir, zamanla üzülür ve öfkelenebilirsiniz. Oysa ki çok az bir gayret ve uygun tedaviler ile vajinismus hastalığı çözülür.

Alper

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Zafer Bey'in vajinismus tedavi programı hakkındaki yorumları

Merhaba; Ben sevgilimi çok seven bir erkek olarak, kendisinin hiçbir zaman üzülmesini, mutsuz olmasını ve acı çekmesini istemem, gayet güzel ve mutlu bir şekilde giderken, cinsel bakımdan karşımıza vajinusmus çıktı. Sevgilimin çektiği acıyı sıkıntıyı görünce bende aynı acıyı ve üzüntüyü çektim. Başımıza gelen bu olayın bendeki etkisi ister kadın olsun, ister erkek, hem bireysel olarak hem de toplumsal olarak ne bedenimiz hakkında bilgimiz var nede cinsel eğitim yönünden bir bilgimiz var, maalesef bunlar olmayınca insanlar birbirini hem suçluyorlar, hem de hakaret edebiliyorlar, hem de bu sebebe bağlı kendileriyle depresyona düşebiliyorlar. Ben bunları çevremde görüyordum ama ne olduğunu tam olarak anlamıyordum. Sevgilimde vajinusmus rahatsızlığını görünce bunun ne kadının suçu, ne de erkeğin bir yetersizliği olduğuna anladım. Kendisini aşan bu durumdan dolayı araştırmaya başladım ve bu konuda bayanların %75 in üzerinde bu durumlarda kaldığını fakat toplumuzda bunların bırakın konuşmayı insanlar kendilerinin böyle bir şey başına gelince kendilerini suçlu ve eksik hissetmelerinden dolayı bu sıkıntıyla ömürleri boyunca mutsuz olabildiklerini fark ettim. Neyse ki derdi veren Allah, insanlara dermanı da beraber vermiştir. Sevgilimin tedavi sürecinin en başından başladığı ve tedavi bittiği güne kadar gördüğüm durumdan hem şaşırdım hem de mutlu oldum. Kendisine gelen özgüven, kadınsılık duygusu ve cinselliğin acı veren değil gördüğünü ve mutluluğunu seyredince bende çok mutlu. Benim bu yöndeki tavrım ve yapım insanların da bu yönde sevgilisine, eşine, hayatın bir bütün olduğunu sosyal ve cinsellik diye ayrı bir yaşam değil bir bütün olarak görüp her durumda yapılacak şey eşlerine saygı duymalarıdır. Sevgi ve aşk saygıdan sonra gelmelidir. Sevgi bir gaz lambasının alevine benzerse, cam fanus olmazsa en ufak rüzgarda alev söner. Ben bu yüzden insanların saygı ve güven ile birbirlerini anlayacaktır sevgiler insanların kalplerine ekilecektir. Siz bu sorununuzu uzman bir doktor tarafından başarabilirsiniz. Bizlerin cinsellik konusunda hayatlarının yanlış bilgilerle mahvolduğunu seyrettik. Her şey için teşekkür ederiz.

Zafer 1

 

Zafer 2

Etiketler: Vajinismus, Vajinismus Tedavisi, Erkek Gözüyle Vajinismus

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın