• Vajinismus

Vajinismus Hakkında Herşey

Vajinismus Nedir?

Vajinismus; istemenize rağmen cinsel ilişkiye girememe durumudur. Sizin yanlış kurgu ve deneyimleriniz neticesinde "Hep bu sefer ilişkiye gireceğim!" deyip tam o an geldiğinde kendinizi kasmanız, bacaklarınızı sıkmanız ve canınızın yanması... bu problemi yaşaya  kişilerin sıkça karşılaştığı bir tablodur. Tıpkı Gözde Hanımın yaşadıkları gibi...

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Gözde hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhabalar; Ben Gözde 27 yaşındayım. 1,5 yıllık evliyim ve ilişkiye girmede problem yaşıyorum. Her yaşadığımızda acıyacağını düşünmekten yapamıyorum. İtmeler bacaklarımı sıkmalar tam oldu derken geri çekilmeler yaşasak bile çektiğim acıyla asla bir daha yapmam düşünceleri beni bu kliniğe kadar sürükledi eminim hepimize iyi gelecek tek temennim bu.

GozdeX


Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus için herkesin kendine göre nedeni, hikayesi olabilir.Oysa ki cinsel ilişkiye girmekle ilgili kurmuş olduğunuz tüm  olumsuz kurgular sizin etrafınızdan edindiğiniz hatalı ve yanlış tecrübelerin deneyimleridir. Daha iyi anlatabilmek için ilk gece korkularınızı, ilişkiye girememe probleminizi yani vajinismus hastalığınızı sizin anlatımlarınızla vajinismus belirtilerini takip edebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Dilek hanımın vajinismus belirtileri hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Dilek; Bir Öğretmenim Üç yıllık evliyim. Bende böyle bir sorun olacağını  birçok insan gibi evlendiğimiz gece vajinusmus olduğumu öğrendim. Birkaç kez farklı zamanlarda denememize rağmen olmadı. Her şey yolunda gibi başlıyor, tam birleşme kısmına geldiğinde zihnimde dar nasıl olacak, yırtılacak, çok kan gelecek korkusuyla kasılmalarım ve ani bir şekilde geri çekilmelerim bu durumun gerçekleşmesini engelliyordu. Öyle bir durumdasınız ki karşınızda çok sevdiğiniz bir adam zihninizde saçma sapan düşünceler.  Ama doktoruma güveniyorum. Bende iyileşeceğimi bütün kalbimle sevdiğim eşimle sorunsuz bir şekilde ilişki yaşayacağımı düşünüyorum. Şimdiden bu zamana kadar anlayışıyla  ve sevgisiyle elimi bırakmayan eşime, doktoruma , Mine Hanıma teşekkür ediyorum.

DilekG

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Vidan Hanımın vajinismus belirtileri hakkında yorumları 

Ben Vildan 7 yıllık evliyim. Eşile birlikte olmak benim için çok zor ve imkansız gibi görünüyor. Gerilmeler, korku ve psikolojime verdiği zarar artık ertelenecek gibi değil. Tamamen rahatlamak ve bu sorunu çözmek için çok araştırdım. İnternette Saygın Beyi gördüm. Birçok olumlu mesajları görünce benim gibi binlerce insanların olduğunu gördüm. Benim gibi çok sayıda kadın olması beni rahatlattı. Hepsinin maceraları mutlulukla bitmiş. Bende o yola girdim. İlişki sırasında hep bir acı ve yine olmayacak korkusu beynimde. Evliliğimin ilk zamanlarında çok can yakan birliktelikler beni korkutmuştu ve bir türlü o korkuyu atamadım. Kendimiz çözmeye çalıştık ha bugün ha yarın diyerek erteledik. Maalesef olmadı. Psikolojik destek ve uzman bilgisi şartmış. Eşimin desteği olmasa bu kadar erteleyemezdim belki ama artık kafamda soru işaretlerini olmasını istemiyorum. 5,5 yaşında bir kızım var fakat oda kısmı ilişki sonucu hamile kaldım ve ona bir kardeş istiyorum. İnşallah bu tedavi sonunda olacak.

Vildan

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Selen Hanımın vajinismus belirtileri hakkındaki yorumları

Ben Selen Anaokulu öğretmeniyim. 2 yıllık evliyim. Balayında böyle bir sorun ile karşılaştım ve daha önce adını duyduğum acaba vajinusmuyum. Soruları başladı aklımda dönmeye ve bunu daha detaylı araştırmaya başladım. Eşimle her denediğimizde ve başarısızlıkla sonuçlandığında vajinusmus olduğunu kabul ettim. Eşim bu konuda çok anlayışlıydı, belki de bu yüzden 2 sene bekledik ta ki ben evliliğimin böyle sürmemesi gerektiğini düşünene kadar bunları düşünmeye başladığımda doktor araştırmasına girdim. Saygın Beyi buldum. Hastalarının yazılarını okudum bunu yenen bir çok kişi vardı bende yenebilirim dedim ve çok büyük bir umutla ilk seansıma geldim.

selen g


Vajinismus Tedavisi Çorlu - İlknur Hanımın vajinismus belirtileri hakkındaki yorumları

Merhaba; Çorlu İlknur’dan Cinsel ilişki ile korkumun oluşmasında en büyük etken ebe olarak çalıştığım hastanede bir gece  acil servisden sedye ile kanamalı bir bayan geldi. İlk ilişkimde kanamam durmadı dedi çok etkilendiğimin farkında değildim ta ki 3 ay sonra evlenene kadar. Diğer bir vakada cinsel ilişkiye giremeyen bir çifte çalıştığım hastanede spiral yapıldı. Kadın belinden altına kadar hissetmeden ilk deneyimini yaşadı. Aklımda çok zor ya çok kanıyor ya olmuyor diye tabla varmış. Belki 5 yıllık meslek hayatımda defalarca normal doğuma girdim. O tünelden bebek geçip aramıza geliyor. Kesinlikle her sorun o işin ehlinden yardım alınarak sonuca ulaştırılmalı.

Ilknur corlu

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Göknur Hanımın vajinismus belirtileri hakkındaki yorumları

Ben Göknur 26 yaşındayım Tarih öğretmenim 3 haftalık evli bir bayanım. Biz birbirimizi severek evlenen . yaklaşık 1 yıl geçmişi olan bir çiftiz. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalacağımızı hiç tahmin etmezdik. Anlamsız bir korku bunun bilincindeyim. O an gelince  korkuyla panikle eşimle birlikte olamıyorum. Bunu tek başına aşamayacağımızı düşündüğümüzden destek almaya geldik benim bugün 1 seansım var, inşallah mutlu daha mutlu olarak kalemi elime alırım.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Suzan Hanımın vajinismus belirtileri hakkındaki yorumları 

Merhaba Ben Suzan; 34 yaşındayım 2,5 yıldır evliyim. Sıkıntının tam olarak içeri korku. İlişki esnasında korkudan dolayı kasılmamadan kaynaklanıyor. Şöyle bir korkum daha var, canımın yanması ve bilmediğim bir acı olması ben bunları düşündüğümde hayal ettiğimde bile içimde kasılma hissediyorum. Eşimle ilişki esnasında bu aşamaya geldiğimde ben tamamen kuruyorum ve ilişki bitiyor.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Sevda Hanımın vajinismus belirtileri hakkındaki yorumları

Merhaba İsmim Sevda; yaklaşık 1,5 yıldır evliyim. Çok sevdiğim kişiyle evlendim ancak ne kadar çok sevmiş olsam da ilk günüm çok kötü geçti. Eşimle bir türlü birlikte olamadım. Her geçen gün korku içimi daha çok sardı. Neden ben korkuyorum neden herkes gibi ilişki yaşayamıyorum diye üzülmeye başladım. Bu panik atağımı atmak gerekiyor diye söylenip durdum ama hep başarısız oldum. Bir gün eşim bu korkularım için internetten araştırdı ve hastalığımın sebebini buldu. Ben vajinusmus olmuşum. En iyi yerleri araştırdı en sonunda iyi bir yer bulduğumuzu düşünerek Saygın Beye geldik. Çok umutluyum. Allah bize yardımcı olsun. İnşallah bende bu durumumu yenicem. En büyük isteğimiz çocuk sahibi olmak.

Sevda ilk


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Gülcan Hanımın vajinismus belirtileri hakkındaki yorumları

Merhaba Saygın Bey,
İsmim Gülcan 29 yaşındayım. 3,5 yıllık evliyim. Ve eşim ile 10 yıllık bir geçmişimiz var. Evlenmeden önce hiç aklıma gelmeyen şey başıma geldi. Eşimle birlikte olamadık. O anda hissettiklerimi nasıl anlatabilirim ki size. Her defasında hayal kırıklığı umutsuzluk. Her şey güzel başlar ve devam ederken o anda benim duvar gibi kilitlenmem. İstemeden oluyor. Her seferinde olacak diye başlayıp yine olmaması eşimi de beni de yıpratıyor. Bugün seansımın 1.günü daha ne olacağını bilmiyorum. Ama umudum çok var. Bu kadar insan başardıysa ben niçin başarmayım ki. Buraya ilk geldiğimizde görüşme sırasında gözyaşlarım üzüntüden süzülmüştü. İnşallah buradan ayrılırken sevinç gözyaşlarım üzüntüden süzülmüştü. İnşallah buradan ayrılırken gözyaşlarım olacak. GÜLCAN

gulcan ilk

Vajinismus Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Vajinismus tedavi yöntemleri; bilissel ve davranışsal terapiler şeklinde verilmektedir. Bunun dışında vajinismus tedavi yöntemleri olarak kendi kendinize veya bazı merkezlerde size parmak tedavisi, kegel egzersizleri, vajinal kas uyuşturmaları, hipnoz, uyuşturucu krem, anestezi verilerek ilişki önerilebilir. Burada önemli olan doğru tedavi yöntemleri, kişiye yönelik olarak hazırlanıp verilmelidir. Kliniğimizde kişinin nedenine yönelik tedavi programları; bilissel ve daranışsal terapiler şeklinde özel olarak hazırlanıp kişiye uygun şekilde verilir. Bilissel tedavilerin ardından davranışsal tedavimiz uygulanır.  Bu kesinlikle parmak tedavisi olmayıp, çok rahat ve kolay uygulanacak tedavilerdir.  

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Nagihan Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba; Ben Nagihan yaklaşık 2 yıllık evliyim. Açıkcası  bu sorunla 2 yıldır uğraşmaktayım. İlk zamanlar bunu kendi başıma yenebileceğimi düşündüm. Fakat bekledikçe daha da korkum artmaya başladı. İlişki sırasında istemsizce bacaklarımda kasılması ve eşimi itmeye başlıyorum. Bir şeyin içime girmesi beni ürkütüyordu. Bu korkularımı yenemiyordum. Her defasında başarısızlıkla sonuçlanan ilişki beni daha da demoralize  ediyor Eşime haksızlık  yaptığımı düşünüyorum. Kendisi bu konuda baskın değil, yardımcı olmasına rağmen bu düşünceyi kafamdan atamıyorum. Saygın Beyle ile bu sorunu yeneceğimi düşünüyorum.

Nagihan

Vajinismus Ne Sıklıkla Görülür?

Yapılan çalışmalara göre her10 kadından birinin vajinismus hastası olduğu belirtilmektedir. Kendi klinik tecrübelerimize göre vajinismus hastaları bu durumlarını en yakınlarından bile saklamakta ve paylaşmamaktadır. Örnek verecek olursak kız kardeşi doktor olup, kardeşinin vajinismus hastalığını 10 sene sonra öğrendiğinde kliniğimizde vajinismus hastalığı için tedavi almıştır. Bu sadece bir örnek... Başka bir örnek; 7 yıllık vajinismus hastası kliniğimizde tedavi olup gebe kaldıktan sonra karşı komşusuna da "Ya seninde çocuğun olsun, çocuk çok güzel..." demesiyle kapı komşusunun vajinismus hastası olduğunu öğrenip, 15 yıllık komşusunu getirmiştir.  Dolayısıyla toplumun her kesiminde sıklıkla karşılaşılabilen bir durumdur.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Rabia Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Rabia 24 yaşındayım. 3 haftalık evliyim. İlk geceye dair korkularım hep vardı, eşimle bende öğretmeniz ve eşim çok anlayışlı bir insan buna rağmen hep içimde bir korku hissediyordum. İlk gece ilişkiye girmeye denediğimizde çok keskin bir acı hissettim. Ağlama krizlerine girdim. Birkaç kere daha denedik ama hissettiğim sadece korku ve inanılmaz bir acıydı. Bunun üzerine her ilişki denediğimizde eşimi itmeye ve gerginleşmeye, kasılmaya başladım. Artık denemesek bile hissettiğim acı aklıma geldikçe ağlamaya başlıyordum. Hiç bir şey yapmadan değmeden ağlamaya başlıyordum. Bu yüzden balayımız ve evliliğimizin ilk günleri hiç hayal ettiğimiz gibi geçmedi. İnternetten vajinusmusu araştırmaya başladık. Evliliğim ilişki olmadan devam edemezdi. Saygın Beyin kliniğini bulduk. Umarım bu kötü günlerimiz bir an önce son bulur. Bin bir hayalle beklediğimiz güzel günlere kavuşuruz.

Rabia

Vajinismus Tanı ve Tedavide Önemli Olan Nedir?

Vajinismus bazen anatomik nedenli de olabilir. Eşinizle ilişkiye girememe yada ağrılı cinsel ilişkiniz, kızlık zarınızın kalın ve yüksek kenarlı olması yada kızlık zarınızda vajeninizde septum'un yani bir bantın olması olabilir. Bu problem atlanılabilir ve siz gereksiz tedaviler alıp zaman ve moral kaybedebilirsiniz. O yüzden vajinismus nedeniniz net olarak ortaya konup, ona yönelik size uygun vajinismus tedavileri almak vajinismus hastalığınızı yenmek için son derece önemlidir. 

Anatomik nedenli vajinismus olup, onla ilgili operasyon olsanız bile bu probleminizin devam ettiğini görebilirsiniz. O yüzden de anatomik nedenli vajinismus probleminiz sadece cerrahi olarak değil, cerrahi sonrası da size uygun tedavilerle yenilir. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Çağla Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları 

MERHABA; Ben Çağla 28 yaşındayım. 4 yıllık evliyim. Korkularım yüzünden eşimle ilişkiye giremiyorum. Daha önce Kadın Doğum Uzmanına gittim ve kızlık zarımın arkasından bir bant geçtiğini öğrendim. Septumı aldırmak için operasyon geçirdim. Fakat septum alındıktan sonrada ilişkiye girme konusundaki korkularım devam etti. Psikolojik tedavi görüp durumu çözmeye çalıştık. Fakat başarılı olamadık. Bu başarısızlık beni daha çok umutsuzluğa sürekliği için  , tekrar çözmeye karar vermem uzun  zamanını aldı. 4 senedir bu problem yüzünden insanlardan uzaklaşmaya başladım, özgüvenim kaybolmaya başladığını hissettim. İnternetten araştırırken Saygın Beyi ve ona yazılan mektupları gördüm. Yalnız olmadığımı ve bunu başaran insanlar olduğunu gördüm. Bugün ilk seansıma geldim. Daha ilk seansta her şeyin farklı olacağını gördüm. Çok tedirgin bir halde girdiğim seanstan yüzümde umut ışığı ile çıktım. Kısa sürede çözeceğine inanıyorum.

CaglaX

Vajinismus Türü Uygulanan Tedavisi İçin Önemli midir?

Vajinismus nedeninize yönelik tedavi planlaması son derece önemlidir. Anatomik nedenli olan ilişkiye girememe probleminiz, kalın kızlık zarı, septa vs.. olabilir. O yüzden de ilk etapta vajinismusun nedenini ve türünü tespit edip tedaviyi ona göre planlamak gerekir. Vajinismus nedeniniz anatomik nedenli olmayıp sadece sizin kafanızda kurduğunuz yanlış doğrularınzıdan kaynaklıysa da yine ona göre, kişiye yönelik uygun vajinismus tedavileri almanız neticesinde çok kısa süreler içinde yıllarınızı harcayan bu vajinismus probleminizden kurtulabilirsiniz. Tıpkı Bahar Hanımın tecrübeleri gibi...

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Bahar Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

merhaba saygın bey nasil tesekkur etsem nerden baslasam bilmiyorum ama bana bugune kadar sizin gibi iyilik yapan biri olmadi hic bunu cok iyi biliyorum ben 9 yillik vajinusmus olan biriydim ama sizin sayenizde 4 seansta bu dertten kurtuldum ve simdi bebek icin calismalara devam ediyoruz niye korktum niye kactim bilmiyorum bumuydu benim yillarca kactigim ne sacmalik oysa ki anlamadim bile ilk oldugu an olmaz diyordum hep yapamam ama ilk seansta daha mutlulukla ciktim yaninizdan olucak dedim sonra ikinci ucuncu seans derken denedik bile evde ve oldu inanamadik tekrar tekrar denedik ve ne acima ne yanma ne kanama hic birisi yoktu lutfen sizde bu sacmaliktan korkmayin ve inanin ki geldiginiz en dogru adrestesiniz allah bir degil bin kere razi olsun saygin beyden simdi mutlu bi kadinim kadinim demek bile o kadar guzel ki hele bide anne olmayi rabbim kismet ederse degmeyin keyfime esimle o kadar mutluyuz ki
saygin beye inanin ve gerisini ona birakin ne olur vazgecmeyin inanin korkulacak kacilacak hic bisey yok aksine evliligim duzeldi hayatim degisti hayellerim var artik gercek olmasini bekledigim
9 yil degil de 5 aylik evliyim ben ne desem az lutfen paylasin kimse kacmasin korkmasin mutluluk o kadar yakininizda ki yasayinca anlayacaksiniz beni ve benim gibi bu hastaligi yenenleri cok tesekkur ederim hersey icin saygin bey allah razi olsun sizden bana hayati verdiniz allahta sizin yuzunuzu hep guldursun

BaharT

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Cansu Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

MERHABA Herkes; Ben 7 aylık evliyim ve 7 aydır her gün aynı kabusu yaşayan bir insanım. Adım Cansu. 7 yıllık bir ilişki yaşadığım ve ilk aşkım olan insanla hayatımı birleştirmenin ne sevincini ne de mutluluğunu yaşayamadım. Çünkü hep yarım hissettim kendimi. Bugün ilk seansıma gireceğim ve hala yarımım. Eşimle gelmedim çünkü içimde bunu tek başıma yenme isteğimin derecesini anlatabileceğim bir  tanım yok. Çok korkuyorum ve ben 7 aydır eşim bana yaklaştığında korkuyorum. Tek derdim canımın acıyacak olması. Eşimin tüm anlayışı ve fedakarlığı aslında canımı daha fazla yakıyor. Buraya geldim ama hep bir ama var içimde. Tek dileğim bütün bu amalarımın bu süreç sonunda iyiliklere dönüşmesi.

CansuX


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Buket Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

İsmim Buket; 3,5 yıllık evli 25 yaşında bir kadınım vajinamın kesinlikle kapalı olduğunu ve hiçbir şekilde delik olmadığını düşünüyordum. Saygın bey ve Mine abla  sağ  olsun 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde mucizevi bir şekilde bu dertten kurtuldum hala şaşkınım vajinamın nasıl ve mükemmel bir şekilde kullanabilmeyi  bu vajinusmus problemin kafada bittiğini öğrendim. Şuanda hala şaşkınım çünkü başardım evet bende artık evliliğimi doya doya yaşayabileceğim. Saygın Bey ve Mine Ablaya çok teşekkür ederim. Sizleri çok seviyorum.

Buket t

 

 

Etiketler: Vajinismus, Vajinismus Tedavisi, Vajinismus Nedir, Vajinismus Belirtileri

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın