NİYE BİZ

  ÖNCELİKLE İLK YAPMANIZ GEREKEN ŞEY, RAHAT OLUN ÇÜNKÜ VAJİNİSMUS, YANİ EŞİNİZLE İSTEMENİZE RAĞMEN BİRLİKTE OLAMAMAK BİR HASTALIK DEĞİL, ÇÖZÜMÜ OLAN BİR PROBLEM;


  ÇÜNKÜ,
  BİZDE ŞU İKİ BASİT SORUYA EVET DİYORSANIZ KESİNLİKLE ÇÖZÜME BİZDE KISA SÜREDE ULAŞIYORSUNUZ.

  SORU 1: VAJİNİSMUSU ÇÖZMEK İSTİYORMUSUNUZ?
  SORU 2:  EŞİNİZİ SEVİYORMUSUNUZ?

  SORULSA EVET DEMENİZ ,ÇÖZMENİZ İÇİN BİZDE YETERLİ…  ÇÜNKÜ, BİZ KİŞİYE ÖZEL BİR PROGRAM UYGULUYORUZ, SİZİN DİĞER “YERLERDE, SİTELERDE” AYRINTILARDA KAYBOLMANIZA MÜSAADE ETMİYORUZ, NET, AÇIK, YETERLİ, DOĞRU BİLGİLENDİRMELER…SİZE ÖZEL OLARAK EN UYGUN ŞEKİLDE SUNUYORUZ.

  ÇÜNKÜ İNANIYORUZ Kİ, HAYATTA BAŞARIYA ULAŞMAK İÇİN DOĞRU  YERDE DOĞRU ADIMI ATMAK SİZİ DOĞRU OLANA EN KISA SÜRE DE GÖTÜRÜR.

  ÇÜNKÜ BİZDE VAJİNİSMUS ŞİKAYETİ İLE  BAŞVURAN VE BAŞARIYLA ÇÖZMÜŞ YÜZLERCE HASTANIN FARKLI KÜLTÜRLERİ,  FARKLI HİKAYELERİ, FARKLI ENDİŞE VE KORKULARI VARDI.

  ONLARDA DİĞER KADINLARDAN FARKLI OLDUKLARINI SANIYORLARDI.
  HEPSİNİN ORTAK YANI OLAN, VAJİNİSMUSLU OLMALARI, ÇÖZMEK İSTEMELERİ VE HEPSİ VAJİNİSMUSU ÇÖZDÜLER, HİÇ BUNALMADAN,  ÜZÜLMEDEN, KİMİ EVLİLİK YIL DÖNÜMLERİNDE, KİMİ EŞİNİN VE KENDİ DOĞUM GÜNÜDE, KİMİ ÖZEL GÜNLERDE EN YAKINLARI OLAN EŞLERİ İLE PAYLAŞTILAR..

  HASTALARIMIZIN BİZE İLK BAŞVURU TALEPLERİ SIRASINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ VE BAŞARI ÖYKÜLERİNİ İLK AĞIZDAN AN VE AN TAKİP EDEBİLECEKSİNİZ. BU SÜREÇLE KENDİNİZİ BULABİLECEKSİNİZ. SADECE BAYANLARIN DEĞİL, EŞLERİNİN DE BU SÜREÇ SONUNDA BAŞARIYA ULAŞMA SONRASINDA HAKKIMIZDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ OKUYUP ŞAHİT OLACAKSINIZ.


  YAPTIĞIMIZ İŞİN ÇOK ÖZEL, ÇOK KUTSAL VE ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ VE BİZE BAŞVURAN HER ÇİFT BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ, ÇÜNKÜ YUVANIN KUTSALLIĞI BİZİM İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ.

  ÇÜNKÜ SİZİN MUTLULUĞUNUZ BİZE MUTLULUK VERDİĞİ İÇİN, YAPTIĞIMIZ BU ÖZEL İŞE ÇOK ÖNEM VERMEKTEYİZ VE O YÜZDEN DÜNYADAKİ  EN BAŞARILI MERKEZLERDEN BİRİSİYİZ.

  BUNU ANLAMANIZ İÇİN DE YAZILARIMIZI, TECRÜBELERİMİZİ VE EN ÖNEMLİSİ BU SIKINTILARI BİR DÖNEM YAŞAMIŞ VE ŞU AN BU SIKINTILARINI BİZE GELEREK YENMİŞ OLAN HATALARIMIZIN, OBJEKTİF VE TARAFSIZ DEĞERLENDİRMELERİNİ OKUMANIZI ÖNERİYORUZ.


  BİZ FARKLIYIZ, BU FARKLARI SİZLE PAYLAŞMAK İSTİYORUZ ÇÜNKÜ,
  BİZE BAŞVURU YAPMIŞ HASTALARIN % 85 İ DAHA ÖNCE BİR VEYA BİRKAÇ MERKEZE BU KONU İLE BAŞVURMUŞ FAKAT VAGİNİSMUS PROBLEMLERİNİ ÇÖZEMEYEREK BİZE BAŞVURDULAR.

  GELENLERİN % 85 İ ZAMANLARINI, PARALARINI VE EN ÖNEMLİSİ UMUTLARINI KAYBEDEREK BİZE GELMİŞLERDİ. BU GRUBUN TEŞEKKÜR MEKTUPLARINDA ARAMIZDAKİ FARKI GÖRECEKSİNİZ ÇÜNKÜ BİZ KİMSENİN KOPYASI DEĞİLİZ, KALIPLAŞMIŞ, SABİT BİR PROGRAMIMIZ YOK , HER İNSAN NASIL FARKLI ÖZELLİKLERE VE HUYA SAHİPSE DE BU TEDAVİNİNDE TAMAMEN KİŞİYE ÖZEL OLARAK PROGRAMLANMASI GEREKTİĞİNE VAJİNİSMUSKLİNİK OLARAK İNANMAKTAYIZ.

  BU TEDAVİNİN BU KONUDA ÇOK BAŞARILI VE TECRÜBELİ HEKİMLERLE YAPILMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYORUZ.


  VAJİNİSMUSKLİNİK DEKİ EN ÖNEMLİ AVANTAJINIZ SİZİN EN BAŞTAN VAJİNİSMUS TERAPİSTİ BİR KADIN DOĞUM UZMANI İLE DİREK TEDAVİNİZİ TEK BİR HEKİMLE SORUNLARINIZA, SORULARINIZA DİREK DOĞRU VE UZMANINDAN YANIT ALMAKTASINIZ. NİYE BU ÖNEMLİ? ÇÜNKÜ;
  BU YAZIYI YAZMA AŞAMASINDA, YAŞADIĞIM GERCEK BİR VAJİNİSMUS OLAYINI PAYLAŞINCA NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYACAKSINIZ.

  H.L (24), 8 AYLIK EVLİ BAYAN ÜNLÜ BİR PSİKİYATRİSTE 4 AY BOYUNCA , VAJİNUSMUS PROBLEMİNİ ÇÖZMEK İÇİN GİDİYOR VE BAŞARILI OLAMIYOR, BİZE BAŞVURDUĞUNDA YAPILAN KLİNİK MUAYENESİNDE KIZLIK ZARININ GERÇEKTEN YÜKSEK KENARLI OLMASI VE İLİŞKİYE NE KADAR GAYRET ETSE DE, İSTESE DE ANATOMİK ENGELİ NEDENİYLE GİREMEDİĞİNİ VE GİREMEYECEĞİNİ BELİRLEYİP, HYMENO DENİLEN KIZLIK ZARINI ESNETME OPERASYONUNA BAŞLAMAKTA İKEN 7 AY ÖNCE YİNE YÜZLERCE HASTADAN BU DURUM NEDENİYLE OPERE ETTİĞİM A.Ş. (28), 2,5 YILLIK EVLİ HASTAM ARADI VE GEBELİK SEVİNCİNİ BENİMLE PAYLAŞMAK İSTEDİĞİNİ VE BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜRLERİNİ  BELİRTTİ.

  BU İKİ HASTA ARASINDA YÜZLERCE HASTANIN ÖN GÖRÜŞME VE TEDAVİSİNİ YAPTIK, BU YÜZLERCE HASTANIN HİÇBİRİNE BU OPERASYONU ÖNERMEDİK, BU BAŞVURAN HASTALARINBİR KISMINI BAŞKA MERKEZLERDE BU MÜDAHALE ÖNERİLMİŞTİ AMA YERSİZ VE GEREKSİZDİ VE BU HASTALARIMIZ BÖYLE BİR MÜDAHALEYE GEREK KALMADAN VAJİNİSMUS PROBLEMLERİNİ ÇÖZDÜ.

  BİR KISMINA İSE BU MÜDAHALE YAPILMIŞ FAKAH SIKINTILARI DEVAM ETTİĞİ İÇİN YİNE EŞLERİ İLE BİRLİKTE OLAMIYORLARDI.

  BU SÜRE ZARFINDA BENİ GERÇEKTEN ETKİLEYEN BİR HASTAMA DA BİZE BAŞVURMADAN ÖNCE 2 KADIN DOĞUM DOKTORU KALIN ZARLI DEMİŞ, MÜDAHALE ÖNERMİŞLER, BİZE DE DAHA ÖNCE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TEDAVİSİNİ YAPTIĞIMIZ BİR HASTANIN AYNI SORUNU YAŞAYAN H.L (27), 3 AYLIK BİR ARKADAŞI BAŞVURDU. BU  MUAYENEDE KIZLIK ZARI KALINDI VE MÜDAHALE GEREKLİYDİ AMA EŞİ İSTEMİYORDU. 6 AYLIK OLUNCA HASTA EŞİNDEN GİZLİ KIZKARDEŞİ İLE BİRLİKTE BİRKEZ DAHA GELDİ. BU SÜRE ZARFINDA BAYAN RUHSAL OLARAK GERCEKTEN ÇÖKMÜŞTÜL. BÜTÜN BU OLAYLARI SİZDE YAŞAYABİLİRSİNİZ. UNUTMAYIN, ÇOK NADİR DE OLSA KIZLIK ZARI KALIN OLABİLİR VE TEK ELDEN YAPILMAYAN BİR TEDAVİ ŞEMASINDA HEM PARANIZ , HEM ZAMANINIZ HEM DE EN ÖNEMLİSİ UMUT VE MORALİNİZİ BOŞ YERE KAYBETMİŞ OLURSUNUZ.

  BU  UZMANLAŞMAMIŞ, TECRÜBESİZ, SIRF SİZİ RAHATLATIP BU  ŞEKİLDE ÇÖZECEKSİNİN DİYEREK SİZE GEREKSİZ BİR MÜDAHALE SİZİN SORUNUNUZU ÇÖZEMEDİĞİ GİBİ SİZİ YİNE BOŞ YERE MADDİ VE ZAMAN KAYBINA YOL AÇACAK GEREKSİZ BİR CERRAHİ MÜDAHALE OLACAKSINIZ VE BOŞ YERE MORAL KAYBINIZ OLACAKTIR.

  EVET, GERÇEKTEN İHTİYACNIZIN VARSA BU ANATOMİK SORUNDAN KURTULUP, TEDAVİNİZ KISA SÜRELERDE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SONUÇLANACAKTIR. NE ZAMAN KAYBINIZ NE PARA KAYBINIZ, NE DE MORAL KAYBINIZ SÖZ KONUSU OLACAKTIR.

  SADECE BU ANLATTIĞIM YAŞANMIŞ TECRÜBELER BİLE SEÇİMİNİZİ DOĞRU YAPMANIN SİZİN İÇİN NE KADAR ÖNEM TAŞIDIGINI GÖSTERİYOR.

  YİNE BİZDE TEDAVİ ETTİĞİMİZ HASTALARIMIZIN BİR KISMININ KADIN DOĞUM AÇISINDAN HEP BAYANIN YAPILMASI GEREKLİ RUTİN JİNEKOLOJİK MUAYENE VE TESTLERİNİ YAPIP TAKİP EDEBİLMEKTEYİZ.

  BUNUN DIŞINDA BAZI HASTALARINIZIN GEBE KALDIKLARINDA, TAKİPLERİNİ VE DOĞUMLARINI ALLAH YAPTIRMAYI BİZE NASİP ETTİ.

  SONUÇ DA SİZİN İÇİN, EVLİLİĞİNİN İÇİN, BERABERLİĞİNİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİOLAN BU KONUYU ÇÖZME AŞAMASINDA GÜVENEBİLECEĞİNİZ, EN ÖNEMLİSİ BAŞARILARINI VE TECRÜBESİNİ KANITLAMIŞ DOKTORLA ADIM ATMANIZ ÇOKÖNEMLİ…

  HATTA ŞUNU DA PAYLAŞMAK İSTİYORUM, BAZI HASTALARIMIZ TELEFONLA DANIŞMA ALDIKLARINDA BİZİM VERDİĞİMİZ TELKİNLER SAYESİNDE EŞİ İLE BİRLİKTE OLDUĞUNU BELİRTEREK, BİZE TEŞEKKÜR TELEFONU AÇAN HASTALARIMIZ BİLE OLUYOR.

  VEYA ŞEHİR DIŞINDAN GELECEK HASTALARIMIZ BİRKAÇ KERE ARAYIP BİLGİ VE TELKİNLERİNİ ALIYOR. MUAYENE GÜNÜ ,MUAYENEYE GELMEDEN EŞİ İLE BİR KEZ DAHA BİRLİKTE OLMAYA ÇALIŞIYOR VE BİRLİKTE OLUYOR VE BİZE TEŞEKKÜRE GELİYORLAR.
  BÜTÜN BUNLAR BİZİM İŞİMİZİ NE KADAR İYİ YAPTIĞIMIZIN BASİT BİRER GÖSTERGESİDİR.

  BU İNSANLARDA SİZİN GİBİYKEN BİRDEN TEDAVİYE BAŞLAMADAN NASIL ÇÖZÜLDÜ SORUSUNUN CEVABI O KADAR AÇIK, DOĞRU MESAJLARI, DOĞRU TELKİNLERİ, DOĞRU YÖNTEMLERİ, DOĞRU YERLERDEN, MERKEZLERDEN DİREK DOKTORUNUZDAN ALIN VE UNUTMAYIN HERKESİN HİKAYESİ , HERKESİN PENCERESİ, HERKESİN GÖRÜŞÜ FARKLI AMA TEKORTAK NOKTALARI, MİLYONLARCA  KADINDAN FARKLARI YOK.

  BUNU ANLAMANIZ VE ÇÖZME ARZUNUZDA SORULARINIZIN CEVABINI AÇIKLIYOR,  YÜZLERCE HASTADAN 4 HASTAMIZDA BU SÜREÇ ANLATTIĞIMIZ ŞEKİLDE SONUÇLANDI.

  O HALDE GELİN, BİZİ ARADIĞINIZ ANDAN İTİBAREN, ÇÖZÜM AŞAMASINA KADAR BU DURUMLA İLGİLİ, NEDENİNİZİ, NİYESİNİ, NASILINI VE BU DURUMDAN KISA BİR SÜREDE KURTULMANIZI KONUŞALIM.

  BİZİ ARAYIN… 0 532 361 31 32 DR. SAYGIN MİCOZKADIOĞLU  ÇÖZME AŞAMASINDA EN BÜYÜK DESTEKCİNİZ VE ÇÖZDÜKTEN SONRADA SİZİNLEYİZ…

   GEREK NORMAL RUTİN KADIN DOĞUMLA İLGİLİ MUAYENELERİNİZDE...... GEREKSE DE GEBELİK TAKİP.... VE  DOĞUM AŞAMASINDA . İSTERSENİZ NİYE BİZ İ HASTALARIMIZDAN TAKİP EDİN.... 

  SON SÖZ: YAZILARIMIZ RENKLİ ÇÜNKÜ HAYATTA RENKLİ, VAJİNİSMUS TEDAVİNİZİ YAPARAK, SİZİNDE HAYATINIZA RENKLENMESİNİ İSTİYORUZ!!!

  OP. DR. SAYGIN MİCOZKADIOĞLU

  Vajinismus Hastalığı Nedir?

  Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

  Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

  Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

  Vajinismus muyum?

  • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
  • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
  • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
  • Vajina içine parmak yerleştirememek,
  • Vajina içine tampon sokamamak,
  • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
  • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
  • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

  Vajinismus Tedavisi

  Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
  • AA-Bahar
  • AA-Kayra
  • AA-Kutay-2
  • AA-Kutay
  • AA-Sezeryan2
  • AD-Bahar2
  • AD-Dogum3
  • Ahmet
  • BA-sezaryan
  • Ceren
  • Dogu
  • Elif
  • Fatih
  • Hira-2
  • Serpil-Kutay
  • Zehra-2
  • Zehra
  • ZehraDogumu
  • Zeki
  • deniz

  Bize Ulaşın